Mustafa Kemal ATATÜRK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Programı

Suna Simge Çakmak

28 Ekim Taksim’de başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bugün de hız kesmeden devam ediyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ‘nız kutlu olsun!

Cumhuriyet bayramı DJ performansı ile başlayacak Üsküdar programı İBB Kent Orkestrası’nın sahne almasıyla devam edecek. Ali Atay da Ata Türküleri ile geceye renk katacak. Moonstar Anadolu Dansları, break dans performansı, Swing İstanbul Lindy Hop dans performası gibi etkinler kutlamaları farklı bir boyuta taşıyacak.

Şemsipaşa ve Harem’deki küçük sahnelerde de İBB Mehteran Takımı, İBB Türk Sanat Müziği Topluluğu, İBB Türk Halk Müziği Topluluğu, İBB Oda Müziği Topluluğu, Mazlum Çimen, Atılgan Nalıncıoğlu, Sanat Deliorman, BAU Polifonik Koro ve Pınar Günay dinleyicilerle buluşacak. Havai fişek gösterisiyle gece aydınlanacak.

Adalar’dan Eyüpsultan’a Etkinlikler Hız Kesmeden Devam Edecek..

Bu yıl ilki gerçekleşecek olan Adalar’dan Eyüpsultan’a kadar olacak etkinliklerde 16 milyon yurttaş bayram coşkusunu derinlerde hissedecek. Tuzla’da Gece Yolcuları, Ümraniye Meydanı’nda Fettah Can, Sancaktepe’de Elif Buse Doğan, Güngören’de Resul Dindar, Çatalca’da Gökçe, Eyüpsultan’da Fatih Erkoç, Bakırköy’de ise Balık Ayhan, Fasa Fisa Orkestrası ve Dans Ekibi sahne alacak.

beyoğlu gazetesi

CUMHURİYET

Al yıldızlı аl bаyrаklаr ,

Hеr yanda dalgalanıyor .

Süslеndi evler, sokaklar

Rеnk renk ışıklar yanıyоr .

Yirmi üç yıl önce bugün .

Cumhuriyet kurdu millet ,

Bizе büyük Atatürk’ün ,

Armağanı Cumhuriyet .

En birinci vazifemiz ,

Onun yolunda yürümek .

Canımız gibi koruruz ,

Cumhuriyet Türklük demek .

Sevinçle, sağlıkla geçsin .

Sаbаhımız, аkşаmımız .

Kutlu оlsun hepimize ,

Cumhuriyet Bаyrаmımız .

Vasfi Mahir KOCATÜRK

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam