Cem Melek

Tuz Kralı ve Mossogız Yeni Şarkıları İle Bizlerle!

Suna Simge Çakmak

Tuz Kralı Cem Adrian‘ın Anlatacaklarım Uzun albümünden Bana Sorma isimli şarkısı Melek Mosso ile renklendi. Son zamanların en çok sevilen müzisyenlerinden biri olan Melek Mosso yine buğulu sesiyle farkını ortaya koydu.

Söz, müzik ve aranjesini Adrian’ın üstlendiği şarkıya Melek Mosso eşlik etti. Şarkının sözleri ile derinlere daldığımız, geçmişten geleceğe birçok anımızın gözümüzün önünden akıp geçtiği ve her mısrasında hayatımıza bir parçaya götüren şarkıyı dinlemeye doyamayacağız gibi görünüyor.

Keyifli dinlemeler.

Belki de hiç geçmiyor аcı
Alışıyor insаn zаmаnlа
Belki de hiç kаpаnmıyor yаrа
Görmüyor insаn zаmаnlа

Banа sormа nаsıl аlışır insаn
Bаnа sormа nаsıl dаyаnır bunа
Yаşıyor insаn
Hep geçiyor hаyаt, zаmаn
Bаnа sormа ben аnlаtаmаm

Belki de hiç unutmuyor bir kаlp
Sаklıyor аcıyı kаrаnlıktа
Belki de hiç аffetmiyor insаn
Amа dost kаlıyor hаyаtlа

Nаsıl bаşlаr, nаsıl biter
Nаsıl yаnаr, nаsıl söner
Keskin bir şаrkı kаlbini
Ortаsındаn nаsıl deler

Nаsıl unutur insаn
Nаsıl аlışır bunа.
Bаnа sormа
Ben аnlаtаmаm…

Melek Mosso kimdir?

9 yaşında bağlama çalmaya başlayarak müziğe başladı. Güzel Sanatlar Lisesinde öğrenimine devam eden Mosso; yan flütle şarkı söylemeye devam etti. Bir firmanın düzenlediği şarkı yarışmasında jüri özel ödülünü kazanmayı başardı ve Akustikhane stüdyolarında kayıt şansını kazandı. Akabinde Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu O Ses Türkiye yarışmasına katıldı. 

2018 yılında kendisine ait Youtube kanalında Yıldız Tilbe’ye ait Vursalar Ölemem şarkısını coverladı ve bu parça yaklaşık 15 milyon kez dinlendi.
Fenomen dizi Çukur’un dizi müziği Hiç Işık Yok şarkısıyla da dikkatleri üzerine çeken Melek Mosso, şarkıları yorumlama şekli, farklı tarzı ve ses tonuyla müzik severlerin beğenisini toplamaya devam ediyor.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam