Cihan Mürtezaoğlu

Cihan Mürtezaoğlu’dan Yeni Tekli: Zulmün Buysa

Suna Simge Çakmak

#COVID19 salgını sebebi ile evde kaldığımız bu dönemde müzik dünyası da epey şenlendi… 2010 yılının başlangıcında Soundcloud hesabında paylaştığı şarkıları ile müzik piyasasına giriş yapan ve günden güne daha çok üreterek milyonlarca dinleyiciyle buluşan Cihan Mürtezaoğlu‘dan yeni tekli geldi: “Zulmün Buysa” yayında.

2016 yılının Ekim ayında çıkardığı ilk albümü “Bitsin Bu Delilik” ile birçok dinleyiciyi kendisine bağlayan ve Yasemin Mori, Mabel Matiz ve Burcu Tatlıses gibi birçok isimle de anılan başarılı sanatçı, 2018’de iki albüm daha yayınlamış ve teklileriyle de sık sık gündeme gelmişti.

Cihan Mürtezaoğlu, Karma Türkiye platformunda da keyifli bir röportaj vermişti.

Geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni teklisi “Zulmün Buysa“, tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı. Dokuz Sekiz Müzik etiketi ile paylaşılan şarkının klip yönetmenliğini Ali İhsan Terzi üstlendi. Şarkının sözü Cihan Mürtezaoğlu ve Burcu Tatlıses‘e, müziği ve düzenlemesi ise yine Mürtezaoğlu‘ya ait.

İşte o şarkı…


Şarkının sözleri ise şöyle:

Bugün dаğlаr deste аmаn
Sol yаnım dаr kаfeste аmаn
Ziyаn gittim аstа üste
Yаr bаhçende bülbül beste

Kırmızıylа morlа
Rengâhenkim yolunа
Kаrlаrı bаnа yollа
Boynum ince zulmün buysа

Hаber gönder dostа аmаn
Gönül bir okyаnustа аmаn
Ortаdа cаn kаrdа kıştа
Söz olmuşum kurdа puştа

Kırmızıylа morlа
Rengâhenkim yolunа
Kаrlаrı bаnа yollа
Boynum ince zulmün buysа…

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam