manuş baba

Bir Manuş Baba Şarkısı: Bir Tek Sensin İçimde

Suna Simge Çakmak

“İki Gözümün Çiçeği” deyince Kemal Sunal‘dan sonra aklımıza gelen, 2016 yılında çıkardığı üç tekli ile hayatımıza giren Manuş Baba‘dan yeni tekli geldi. “Bir Tek Sensin İçimde” yayında!

Birçok şarkısıyla hit olan Manuş Baba, yeni teklisi “Bir Tek Sensin İçimde” YouTube‘de trend listesinde yerini aldı. Şarkının söz müziği, düzenlemesi, kaydı ve videosu Manuş Baba imzası taşıyor.

Aşkın ızdırаbındаn
Çilesinden yoruldum
Gülmedi bir kez yüzüm
Çаresiz gönlüm mаhkum

Gönlümdeki bu аteş
Yаkаr beni derinden
Şu yаlnız gecelerde
Bir tek sensin içimde

Çeke çeke yoruldum
Bu аşkın çilesini
Şu yаlnız gecelerde
Bir tek sensin içimde

İçime işlemiş
Öyle bir yerdesin ki
Göğsüme sаplаnmış
Söküp аtаmаm ki

Manuş Baba kimdir?

Mustafa Özkan; 1 Aralık 1986’da Tarsus, Mersin’de dünyaya geldi. Manuş Baba olarak sahne alan Türk müzisyen ve şarkıcı, lise yıllarında babasının kendisine aldığı gitarla müziğe ilk adımını attı. Bir süre gitar, şan ve müzik eğitimi için aldığı derslerden sonra 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünü kazandı. Bu eğitimi sırasında Güneşe Yolculuk Grubu‘nun vokalisti olarak Antalya’nın çeşitli mekanlarında sahne aldı. 2015 yılı itibarıyla Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Klasik Gitar Ana Sanat Dalı bölümünde eğitimini devam ettirirken, müziğine ilgiyle yaklaşan Murat Kınay ile tanıştı ve birlikte çalışmaya başladı.

Sahne adı olan Manuş Baba‘yı, çocukluğunda anne annesinin kendisine küçük, güzel çocuk anlamında Manuş olarak seslenmesiyle, Baba‘yı da bebekken konuşmaya başladığında ağzından çıkan ilk kelime olarak seçmiştir.

Pop, rock ve deneysel olarak nitelediği kendi beste ve yorum kayıtlarını kişisel web sayfalarında, sosyal ağlarda ve konserlerinde paylaşmasıyla adını duyurdu… 2016’da çıkardığı üç tekli’nin ardından ilk stüdyo albümü Dönersen Islık Çal‘ı Temmuz 2017’de çıkardı ve herkes tarafından tanındı.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam