Melis Güven

Melis Güven Yeni Teklisiyle: “Karşında”

Ayşe Aslıhan

Duru vokali ve yalın yorumuyla beğeni toplayan Melis Güven, yeni teklisi Karşında‘yı müzikseverlerin beğenisine sundu!

Sözü ve müziği Melis Güven, prodüksiyonu ise Eren Erdol imzası taşıyan “Karşında” isimli şarkısı ile sanatçı, duyulamayan bağırışlara kendi yorumuyla dikkat çekiyor.

Geçmişinden esinlenerek yazdığını ifade ettiği şarkılarıyla pek çok insanın kalbine dokunan sanatçı Melis Güven, bu kez dinleyenleri haykırışına ortak olmaya davet ediyor. Teklinin Gürkan Şerbetçi imzası taşıyan kapak görseli ise Melis Güven’in renkler içindeki silüetini barındırıyor.

“Ruh tüm çıplaklığıyla varlığını ortaya koyduğu zamanlarda en detaylı yaralarını belli eder.”

Son olarak No.1 ile ortak çalışması “Karabasan” teklisiyle müzikseverlerin karşısına geçen Güven, yeni teklisini şu sözlerle betimliyor:

“Önce kadın olmanın ve kendi iç dünyamdaki bastırılmış ifadelerin dışa vurumu, bir serzeniş, boğaz çakrasına bir yolculuk, geri dönüş… Olduğu yere yabancılaşma, kimliksizleşme…Kapak görselinde de sadece ağzımı vurgulamak istedim; çünkü ne görmek, ne koklamak, ne duymak istiyorum, sadece kendimi ifade etmek istiyorum. Bence hepimiz istiyoruz. Odalarda, evlerde, binalarda sıkıştık, sıkıldık, yorulduk, büyüdük, büyüttük. Doğru anlayabilirsek olayları ve doğru anlatabilirsek derdimizi aydınlanmaya doğru koca bir yol var hepimiz için. Bu karanlık dünyada sadece renkler olsun!”

Melis Güven “Karşında” şimdi tüm dijital müzik platformlarında!

O kusursuz, boş odаlаr
Çenesi kаsılmış аdаmlаr, kаdınlаr
Yаşаmаk öğretilmez, аlınır..
Sаdece аrаrsаn, sаlınır

Ahh, kаrşındа
Durur susаr, bu ruh çıplаk
Ahh, kаrşındа
Durur susаr, bu ruh çıplаk
Ahh, kаrşındа
Durur susаr, bu ruh çıplаk

O sevimsiz, boş odаlаr
Nefesi kesilmiş, аdаmlаr kаdınlаr
Yаşаmаk öğretilmez, аlınır
Sаdece аrаrsаn, sаlınır..

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam