Mela Bedel

Mela Bedel’den Yeni Tekli: Hampa

Aygün Akdağ

Genç şarkıcı Mela Bedel’in, “Hampa” isimli çalışması Sony Music Türkiye etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı.

Yorumuyla Türkçe Pop ve R&B’yi harmanlayan Mela, söz ve müziği kendisine ait olan şarkıyı tüm dijital müzik platformlarında yayınladı. Hampa‘nın düzenleme kısmında İbrahim Uludağ, Emir Akbulut, İsmail İlgün bulunuyor. Mix ve mastering’de ise Buğra Kunt işi ele alıyor. Klibin yönetmen koltuğunda ise Behsat Veyseloğlu oturuyor.

Bedel, şarkı ile alakalı; ‘‘Alayı Yalan’ı günümüz aşklarının sahteliği üzerine yazmıştım, bu sefer sıra dostlukta. Hampa’yı da dostlukların sahteliği üzerine yazdım.” ifadelerini kullandı.  

Mela Bedel – Hampa

Elbet istemezdim ben de böyle
Bal kabağına döndü hayır da şer de
Yediğimiz ayrı gitmezdi sen de söyle
Lan üçkağıtmış her şey
Vay vay vay

Hampa, kalleş çıktın sen de
Hampa, kardeşliğimiz nerede?
Hampa, döner devran elbet
Hampa, yine deme bana affet

Bi’ de konuşuyor benimle
Car car car
Kimin eli kimin cebinde
Say say say
Bi de konuşuyor benimle
Car car car
Biri gelir biri gider hep
Lay lay lom
Dostlukların еderi kaldı mı söyle?

Mela Bedel kimdir?

Mela Bedel

Mela Bedel, İstanbul doğumlu artist, söz yazarı, besteci, prodüktör. Küçük yaşlardan itibaren ilgi duyduğu müzik yoluna 8 yaşında piyano ile başladı, 10 yaşındayken ailesinin iş değişimiyle küçük bir şehre yerleşti. İlk şarkı sözlerini ve hikayelerini bu dönemde yazdı. Üniversite eğitimi için tekrar İstanbul’a geldi, mezun olduktan sonra profesyonel müzik kariyerine başladı. Doğu ve Batı kültürleri arasındaki kendine has müzik dilini oluşturmasında, 80’lerin sonunda evlenip Anadolu’dan İstanbul’a göçen anne babasının büyük katkısı bulunduğunu dile getiren Mela, yaptığı müziğin belirli bir kalıba konulmasından yana olmadığını, dinleyen her insanda farklı hisler uyandırmasını istediğini belirtiyor. Mela Bedel’in ilk çalışması Alayı Yalan, Eylül 2020’de Sony Music Türkiye etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam