Sakatat

Ezhel’i Anlamak Gerek: “Sakatat” Yayında!

Ayşe Aslıhan

Son yılların en popüler ve dünyaca ünlenen rapçi Ezhel, yeni şarkısını tüm dijital müzik platformlarında ve klibini YouTube’da yayınladı. Ezhel‘in Sakatat isimli şarkısı ve klibi gündeme bomba gibi düştü!

“Aya”, “Bi Sonraki Hayatımda Gel”, “Felaket”, “Allah’ından Bul”, “Geceler” gibi popüler şarkılara imza atan, herkesin yazdığı sözlerden ve yeteneğinden etkilendiği Ezhel, “Sakatat” ile efsane bir dönüş yaptı.

Sakatat” şarkısını anlamak, Ezhel‘in ütopik ve aynı anda distopik bakış açılarını anlamak, hayatın rutin seyrini değiştirmek ve yine aynı zamanda hayata dahil olmak için iyi bir yol.

Klip, YouTube Trendler listesinde 7. sıraya ulaştı. Uzun süre Trendlerde göreceğimiz Sakatat, dinleyenleri tarafından olumlu yorumlanıyor.

Klibin kompozisyonuna göre her karakteri kendisi oynayan Ezhel, anlatmaya çalıştıklarıyla yine en doğru yoldan, adeta dilimize dolanıyor.

Şarkının sözleri elbette sanatçının kendisine ait. Prodüktörlüğünü Jugglerz’in üstlendiği Sakatat‘ın görsel yönetmeni Oğuzcan Pelit. Klibin yönetmeni ise Barış Aladağ.

Sakatat ile Ezhel, şimdi, tüm dijital platformlarda.

Etin bir yerde (Etin bir yerde)
Kemiğin kimlerde (Kemiğin kimlerde)
Bu yamyamlardan gördüğüm işkembe
Döner mezbahaya (Döner mezbahaya)
Hayat basbayağı (Hayat basbayağı)
Yaşam pespaye, bağla tasmaya

Zor politikan, onlarca kan ve yalan
Dayanamam kellem paçam
Uykuluk, uykum darmadağın
Böbreklerin cam, dillеrde kramp, ya
Ettiğini bil kimlerle dans
Kuzularla kurtlar, yılanlar rant
Mеnüde sen varsın ve alakart!

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam