En İyi On Müzik Belgeseli

reha.ozcan

Şarkılarını ezbere bildiğiniz, ilgiyle takip ettiğiniz, sahnede devleşen ikonik isimlerin perde arkasındaki yaşamları da her zaman ilgi odağı olmuştur. Bu isimlerin, sahne dışında, özel hayatlarında yaşadıkları sansasyonel gelişmeler, dünya basınının da gözdesidir.

Bu listede, dünya yıldızlarının özel hayatlarına dair detayların da bulunduğu yapımları bulacaksınız.

WHAT WE STARTED

DJ’ler ve müzik dünyasının oyuncuları, sizi sahne arkasını keşfetmeye davet ediyor. Belgesel, müzik sektörüne içeriden bir bakış sunuyor.

 

BIGGIE AND TUPAC

İngiliz belgesel yapımcısı Nick Broomfield, rap yıldızları Tupac Shakur ve Biggie Smalls‘un cinayetleri üzerine araştırmalar yapıyor ve bu süreçte karşılaştığı sürprizleri izleyiciye aktarıyor.

 

HIP-HOP HİKAYESİ

Ünlü rapçiler, DJ’ler ve müzik dünyasının patronları, Bronx’un bodrum katlarından listelerin en tepesine tırmanan hip-hop’un gelişimini gözler önüne seriyor.

 

GAGA: FIVE FOOT TWO

Lady Gaga‘yı yeni albümünü çıkarırken, Super Bowl devre arası gösterisine hazırlanırken ve hem fiziksel hem de duygusal zorluklarla yüzleşirken izleyin.

 

SINATRA: ALL OR NOTHING AT ALL

Arkadaşları, iş arkadaşları ve ailesinin anılarını anlattıkları bu belgesel dizisi, efsanevi şarkıcı Frank Sinatra‘nın hayatını ve yeteneğini gözler önüne seriyor.

 

WHAT HAPPENED, MISS SIMONE?

Efsanevi şarkıcı ve aktivist Nina Simone‘un hikayesi, daha önce hiç duyulmamış konser kayıtları, değerli arşiv kayıtları ve şarkılar eşliğinde anlatılıyor.

 

BOWIE: THE MAN WHO CHANGED THE WORLD

Onu iyi tanıyanlarla yapılan söyleşiler aracılığı ile David Bowie‘nin müzik, sanat ve kültür üzerindeki müthiş etkisine tanıklık edin.

 

FOO FIGHTERS: BACK AND FORTH

Demo kasetlerinden, 2011 albümleri “Wasting Light”ın hazırlanmasına kadar Foo Fighters‘ın tüm geçmişi bu yapımda.

 

MICHAEL JACKSON: THIS IS IT

Belgesel, Michael Jackson’ın 50 gösterilik bir turneye hazırlanırken zamansız ölümüyle son bulan hayatının son günlerini ekrana getiriyor.

Kaynak

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam