İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali

İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali Başlıyor

Seslenen Adam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ve Şiir Derneği iş birliğiyle gerçekleşecek, İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali için geri sayım başladı. İstanbulluların kültür buluşmalarına ev sahipliği yapacak festival, farklı etkinliklerle devam edecek.

AÇILIŞ BUGÜN
Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali’nin 11’incisi, 12 Şubat akşamı, saat 19.00’da Pera Müzesi’nde gerçekleşecek açılışla başlayacak.

İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali

16 ŞUBAT’TA SON BULACAK
Festivale konuk olan şairlerin şiir dinletisi sunacağı açılışta, caz müziğin ünlü isimlerinden Şenay Lambaoğlu da bir konser verecek. Dört gün sürecek festival, 16 Şubat Cumartesi günü sona erecek.

Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali başlıyor

KONUK ÜLKE AZERBAYCAN
Onursal Başkanlığı’nı Doğan Hızlan’ın üstlendiği festivalin, bu yılki konuk ülkesi Azerbaycan.

 

Bu kapsamda festivalde, modern Azeri şiirinin önde gelen temsilcilerinden Ferit Hüseyin, Akşin Evren ve Selim Babullaoğlu şiir okumaları gerçekleştirecek.

Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali başlıyor

YAZAR VE OKUR BULUŞMASI
Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali’nin gelenekselleşen ‘Edebiyat Akademisi’ toplantılarında, bu yıl şiir ve edebiyatımızın usta isimleri İskender Pala, Rüstem Aslan ve Seval Şahin okurlarla buluşacak.

İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali

GENÇ ŞAİRLER ŞİİR OKUYACAK
Festival kapsamında, genç şairlerin seslerini duyuracakları Şiir Kürsüsü’nün yanı sıra çocukları şiir ve edebiyatla buluşturmak amacıyla, iki özel etkinlik düzenlenecek.

Bu kapsamda, 13 Şubat’ta Beyazıt Orhan Kemal İl Halk Kütüphanesi’nde ve 14 Şubat’ta Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Mustafa Kutlu Kütüphanesi’nde “Çocuklarla Şiir ve Edebiyat” başlıklı iki etkinlik gerçekleşecek.

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam