Taha Gürbüz

Taha Gürbüz’den EP Habercisi Tekli: Hasbelkader

Ayşe Aslıhan

Taha Gürbüz’ün dingin bir vokal melodisi içinde, retro tınılar ile günümüz müzik öğelerini harmanladığı, önümüzdeki dönemde çıkaracağı EP’nin habercisi niteliğindeki yeni şarkısı “Hasbelkader“, tüm dijital müzik platformlarında yayında!

Taha Gürbüz’ün pandemi döneminin hissettirdiği duygulardan ilham alarak yazdığı bir şarkı “Hasbelkader.” Dingin bir vokal melodisi içinde bir noktada kendiyle ve hayatla yüzleşme niteliği taşıyan şarkı, şimdi, tüm dijital müzik platformlarında.

taha gürbüz ile ilgili görsel sonucu

Gürbüz, ‘HASBELKADER’ in ortaya çıkış sürecini de anlattı.

“Her ne kadar kaderci bir bakış açısına sahip olmasam da, tüm dünya ve ülkemizin içerisinde bulunduğu dönemde daha derinden hissettiğim ‘her şeye rağmen yürümek’ duygusundan ilham aldım.”

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü Manyak’ı yayınlamıştı. Sanatçı, 2018 yılından beri tekli çalışmalarını yayınlamaya devam ediyor.

Taha Gürbüz’ün, pandemi döneminin hissettirdiği duyguların bir yansıması olarak nitelendirdiği ‘HASBELKADER’e Gökhan Özdemir yönetmenliğinde çektiği, sade ve şarkının duygusunu aktaran klibi de aynı gün müzikseverlerle buluştu.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan şarkının tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlandı.

Şarkının mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat’ın üstlendi. Şarkı aynı zamanda, Taha Gürbüz’ün önümüzdeki aylarda yayınlayacağı ‘FİL’ isimli EP’sinde yer alacak şarkılardan biri. Fotoğraf çekimlerini fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel’in gerçekleştirdiği ‘HASBELKADER’ in kapak illüstrasyonunu ise grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin hazırladı.

Şarkı, oldukça özel tınılara sahip…
“Hasbelkader”, Gürbüz’ün EP’si için sabırsızlanmamıza sebep oluyor.

Taha Gürbüz – Hasbelkader yayında!

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam