Kadınlara Özel Fotoğraf Yarışması

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Sergisi Açıldı!

Ayşe Aslıhan

15 yıldır düzenlenen, Türkiye’nin kadınlara özel ilk ve tek fotoğraf yarışması Kadın Gözüyle Hayattan Kareler sergisi bu sene de dijital ortamda fotoğrafseverlerle buluşuyor.

Bu yıl Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’in 15. yılı olması nedeniyle ayrıca özel bir sergi de oluşturuldu. Yarışmanın 15. yılı olması dolayısıyla, bugüne kadar ödül alan 66 eser de ‘15. Yıl Özel Sergisi’ başlığı altında ayrı bir dijital sergide bir araya getirildi.

Dilek Aşkın, “Gölge”, Birincilik Ödülü.

Kadın gözüyle tek fotoğrafçılık yarışması.

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından 15 yıldır düzenlenen, Türkiye’nin kadınlara özel ilk ve tek fotoğraf yarışması olan Kadın Gözüyle Hayattan Kareler sergisi bu sene de dijital ortamda fotoğrafseverlerle buluşuyor. 2021 yılında 1574 katılımcının 5371 fotoğrafının değerlendirilmesi neticesinde dereceye giren ve sergileme alan eserlerin yer aldığı sergi, Anadolu Hayat Emeklilik’in internet sitesinde ziyarete açıldı.

Birbirinden yetenekli kadın fotoğrafçıların katılımıyla renklenen, ilk dijital sergisini geçtiğimiz yıl açan yarışma, fotoğraf sanatını dijitale taşıyarak fotoğrafa ilgi duyan herkesi online buluşturmaya devam ediyor.

2007 yılından bu yana 23 bini aşkın kadın fotoğrafçının, 88 bini aşkın fotoğrafla katıldığı “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında 15 yıldır kesintisiz olarak düzenlenen tek fotoğraf yarışması. Yarışma, kadınların sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunuyor

Yarışmanın bu yılki jürisinde; Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Güler Ertan, fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Yusuf Darıyerli ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı.

Aytül Akbaş, “Orman”, Üçüncülük Ödülü.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam