dark final sezonu

Netflix’in Sevilen Dizisi Dark, Final Fragmanını Yayınladı!

Ayşe Aslıhan

İlk iki sezonuyla dünyayı kasıp kavuran gizemli dizi Dark, üçüncü ve final sezonuyla 27 Haziran’da tüm dünyayla aynı anda sadece Netflix’te!

Herkesin muhakkak bir yorumu, bir sahnesi yahut bir bölümü ile tanış olduğu Dark dizisi, insanlığın en görkemli buluşlarının en karanlık içgüdülerle gelgitlerle aforizmalarla desteklenmesini anlatıyor. Winden kasabasında yaşayan insanların 33 yılda bir kendini tekrar etmesi, zaman içinde gelgitlerin yaşanması ve baş karakterimiz Jonas‘ın önderliğinde zaman makinasının kullanılıp geçmişe ve geleceğe gidilmesini anlatan dizi; bu dönemde en sevilen bilim kurgu dizilerinden biri olarak biliniyor.

Çok konuşulan dizinin final sezonu da gündeme oturacağa benziyor!

Final sezonunda neler var?

Dizinin son sezonunda, 60’ar dakikalık 8 bölüm var. Çekimleri ise Haziran’da başlayıp Aralık’ta tamamlanan Dark, Berlin ve çevresinde çekildi. Bu sezonun da senaristliğini Jantje Friese üstlendi. Yönetmen koltuğunda ise yine Baran bo Odar oturdu.

Ödüllü Nikolaus Summerer ve Simone Bär yine kamera arkasında ve casting’ten sorumlu… Jantje Friese ve Baran bo Odar yanı sıra, Quirin BergMax Wiedemann ve Lars Gmehling dizinin bu sezonunda da yürütücü yapımcılığı üstlendi.

Dizinin son sezonunda oyuncu kadrosunda yeni katılan Barbara NüsseHans DiehlJakob DiehlNina KronjägerSammy Scheuritzel ve Axel Werner’ın yanı sıra önceki sezonlardan Louis Hofmann, Lisa Vicari, Moritz Jahn, Paul Lux, Jördis Triebel, Maja Schöne, Mark Waschke, Andreas Pietschmann, Oliver Masucci ve Karoline Eichhorn da bu sezonun oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Üçüncü ve son sezonunda Dark, zaman ve mekan kavramlarının ötesine geçerek zihnin sınırlarını zorlayan bir sona yaklaşıyor. Yeni bir dünyaya geçiş yapan Jonas, Winden‘ın kendi kaderi için ne anlama geldiğini bulmaya çalışıyor… Diğer dünyada kalanlar ise artık sadece zamanı değil mekanı da büken döngüyü bozmanın yollarını arıyor.

İki dünya… Karanlık ve aydınlık… Ve tüm bunların merkezinde trajik ve destansı bir aşk hikâyesi…

İşte heyecanla beklenen Dark 3. ve son sezon fragmanı!

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam