7 Kocalı Hürmüz

7 Kocalı Hürmüz Dev Kadrosuyla Yeniden Sahnede

Ayşe Aslıhan

7 Kocalı HürmüzTürk mizahının önemli isimlerinden Sadık Şendil’in kaleme aldığı, farklı meslek ve tiplerden 6 kocası olan Hürmüz’ün yedinci kocasıyla evlenmesiyle yaşanan olayları mizahi bir dille anlatan 7 Kocalı Hürmüz müzikali, iddialı kadrosu ve usta tiyatrocu Müjdat Gezen’in yorumuyla yeniden sahneye taşınıyor.

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Müjdat Gezen’in üstlendiği 7 Kocalı Hürmüz müzikalinin oyuncu kadrosunda; Müjdat Gezen, Birce Akalay, İlker Ayrık, Yonca Evcimik, Ercan Bostancıoğlu, Suzan Kardeş, Ömür Arpacı, Mehtap Ar, Arzu Okay, Can Bana, Aykut Taşkın, Barış Taşkın, Cengiz Okuyucu ve Cengiz Gezgin yer alıyor.

Kostüm tasarımını Leyla Gezen ile Bahar Korçan’ın, koreografisini Pınar Ataer’in üstlendiği oyunun müziklerini Emirhan Cengiz hazırlarken fotoğraflarını ise Ayşegül Dinçkök çekecek. Müzikalde, Atilla Özdemiroğlu’nun ünlü bestesi Yalnız Kullar parçasının yanı sıra Sadık Şendil’in vasiyeti üzerine İstanbul türküleri de yer alıyor.

Müjdat Gezen’in rejisiyle 7 Kocalı Hürmüz müzikali, 22 Aralık Cumartesi TİM Show Center’da. Biletler burada.

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam