Manga - Online Müzik Akademisi

maNga Grubu, Online Müzik Akademisi Açıyor!

Ayşe Aslıhan

Rock grubumuz maNga, Corona Virüs (Covid-19) salgınının müzik dünyasını da etkilediğini söylüyor ve konser veremedikleri bu dönemde online müzik akademisi açıyor!

maNga grubu solisti Ferman Akgül, tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs (Covid-19) salgınının müzik dünyasını da etkilediğini söyleyerek, “Manga olarak müzik akademisi anlamında hayal kuruyorduk şu anda konserler olmadığı için tam zamanı olarak düşünüyoruz. Online bir müzik akademisi açacağız.” dedi.

55. Eurovision yarışmasında 2. olarak başarısına başarı eklemiş ve çalışmalarına hala devam eden maNga grubunun solisti Ferman Akgül, Covid-19 salgınıyla tüm sektörlerin iş yönünün değiştiğini söyledi. maNga grubu olarak uzun süredir turnelere çıkmadıklarını, bunun yerine dijital ortamlarda çalışmalarına devam ettiklerini anlatan Akgül, “Uzun bir süre turneler olmayacak gibi gözüküyor. O yüzden, ‘Dijitalde ne yapabiliriz?’ diye kafa yoruyoruz” dedi.

Online müzik akademisi geliyor!

Ferman Akgül bunun üzerine, uzun süredir hayallerini süsleyen online müzik akademisini kurma çalışmalarını yürüttüklerini açıkladı!

Manga olarak müzik akademi anlamında hayal kuruyorduk, şu anda konserler olmadığı için tam zamanı olarak düşünüyoruz. Online akademi açacağız. Adı, Manga Akademi olacak. Burada grubun tecrübelerini başvuran müzik sevdalılarıyla paylaşacağız. Biz nasıl şarkı yapıyoruz, nasıl sahneye çıkıyoruz, neler yaptık? Bunları anlatarak onlara yol göstermeye çalışacağız.”

Yeni albüm için animasyon çalışması…

Ferman Akgül, salgın öncesi çalışmaya başladıkları Antroposen adlı albümü anlatan kısa bir animasyon film hazırlığı yaptıklarını da açıkladı.

“Her şeyin durduğu gibi bu hazırlıkları da salgın döneminde durdurmuştuk. Bizim kısa filmde oluşturduğumuz dünya konseptinde bütün insanlar maskeliydi çok tesadüfi bir şekilde. Bu birçok bilim kurgu romanında ve filminde öngörülüyordu bu durumu yaşayacaktık bir dönem ve bu bizim dönemimize denk geldi. Artık evde ve stüdyoda çok fazla vaktimiz olduğu için albümümüzü bitirmek istiyoruz. Ona yoğunlaşacağız. 2021’de de inşallah konserler vermeye başlarız.”

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam