Ahi kapak

Ahiyan “Saklayanlardanım” Albümü ile Karşımızda!

Aygün Akdağ

Türkçe rap dünyasına bambaşka bir tarz ile geçtiğimiz senelerde giren Ahiyan hızını kesmeden üretmeye devam ediyor. Kariyerine başladığında hakkında ilk çıkan habere göre sesini Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziğine benzetilmişti. Ahiyan gün geçtikçe hem kalemini hem de kendisini yükseltiyor, hem de geliştiriyor.

Ahiyan, bu başarılı yükselişe bir de “Saklayanlardanım” adlı ikisine video klip çekerek toplamda 9 şarkılık bir albüm ile karşımıza çıktı.

Albümdeki şarkılar ise şöyle; Güne Düştüm, İstemem,Lütüf, Kurtulamadım , Mahkeme Şarkısı, Saklayanlardanım, Makaradaymış, Gergin, Arzulayanda.

Albüm, tüm dijital müzik platformlarında yayında!

Hissettiklerim kayıp bu boşluk yanımda
Şarkılar silindi sözleri silindi
Gözlerim kurudu sardığım sarıdı
Dönmek istedim de yollarım yarıdı

Dostum tek başına düşmanım çete
Vesveseler alındı
Politik sanat dalında alıntı
Gerçeklik rolü yapar o stil
!

Ahiyan kimdir?

13 Şubat ’96 Ağrı doğumlu, gerçek ismi Muhammed İkbal Keskin olan Ahiyan Bursa’nın önemli isimleriyle çalıştı. 2012’de ilk beat albümü olan İmpress‘i yayınladı. 2013’de ilk E.P albümü olan Transpoze’yi yayınladı. Bu albümün tüm altyapılarını kendisi yaptı,şarkıların tüm düzenlemelerini ve parça kayıtlarını Hasan Süvari gerçekleştirdi. Aynı yıl bir rock grubunda klavyeci ve solist olarak çalıp söylemeye başladı ve halk müziği, sanat müziği gibi alanlarda çeşitli icralarda solist olarak görev aldı. Kaptan‘ın “Sahne” albümüne bir düet ve üç altyapıyla eşlik etti.

2014’de ise ilk kapsamlı albümü olan #88TUŞ‘u elden satışa sundu. Sonrasında online olarak yayınladı. Alternatif müzikle de uğraşan Ahiyan, hafta sonları farklı mekanlarda sahne almaya başladı.

Halk müziği konserlerine devam ederken enstrüman ve ses çalışmalarına devam etti. İlgi alanı olan rap müziğe yönelen Ahiyan, hala çalışmalarına devam ediyor.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam