Imagine Dragons Grubundan Yeni Şarkı: Sharks Yayında!

Mısra Gündem

Imagine Dragons’un yeni şarkısı ”Sharks” video klibi ile beraber tüm dijital platformlarda yayında!

Ciddi bir kitlesi olan müzik grubu, yeni şarkısını çıkardığı anda yoğun bir ilgi gördü. En son ”Bones” isimli şarkı ile listelerde ilk sırada olan grup, yerini Sharks teklisine devretti.

Imagine Dragons- Sharks Yayında!


Imagine Dragons Kimdir?

2008 yılında grubun solisti Dan Reynolds, Utah’ta grubun şu anki gitaristi Wayne Sermon ile tanıştı. Dan Berklee School Müzik okuluna gittiğinde Wayne okuldan mezun olmuştu. İlerleyen zamanlarda Dan ve Wayne’e Las Vegasta katılan Ben McKee, Andrew Tolman and Brittany Tolman’ın katılmasıyla grup tamamiyle kurulmuştu. Grubun tüm üyeleri Las Vegas’ta beraber yaşadılar ve ilk kayıtlarını oluşturdular.

İlk ve ikinci Extended play’lerinin adı Imagine Dragons ve Hell and Silence Battle Born Studios’da 2010 yılında kaydettiler. 2011 yılında tekrar stüdyoya girdiklerinde diğer üçüncü albümleri “It’s Time”ı yayınladılar. 

Grubun ilk üyelerinden Andrew ve Brittany Tolman, Temmuz 2011 yılında gruptan ayrıldılar, yerine günümüzdeki bateristi Daniel Platzman’ı aldılar. 2011 kasım ayında Interscope plak şirketiyle anlaştılar. Alex Da Kild ile çalışan grup ilk plak kaydını Westlake Kayıt şirketinde yaptılar. Sevgililer gününde diğer bir Extended playler’i Continued Silence yayınladılar bu albüm Billboard 200’de listeye 40. sırada girdi. Kısa bir sürede Billboard Hot 100 de 15. sıraya kadar yükseldi.

2012 yazında ilk stüdyo albümleri olan Night Vision albümünü Amerika Bağımsızlık günü yayınladılar. Bu albümde grubun en popüler şarkısı olan “Radioactive” şarkısıda bulunmaktaydı. Albüm Billboard 200’de 2. sıraya kadar yükseldi. İlk haftada 83.000’den daha fazla kopya sattı. Bu, rock albümlerinde 2006 yılından beri ilk defa olmaktaydı. Albüm; Avusturya Kanada, Almanya, İrlanda, Norveç, Portekiz, İskoçya ve Britanyada Billboardlarda ilk ona girdi ve birçok ülkede ikinci single olan Radioactive şarkısı Billboard Alternative Songs, Billboard Rock Songs’laarda 1. sıraya yükseldi. Amerika’da listeye 7. sıradan girdi.

Billboard’da 2012’nin parlayan yeni yıldızlar listesine “Imagine Dragons” grubunu ilan etti. Amazon ise, “2012’nin En İyi Rock sanatçısı” ilan etti.

 

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam