Ghost The Musical

Hayalet İstanbul’da!

Ayşe Aslıhan

Hollywood tarihinin kuşkusuz en sevilen aşk hikayelerinden biri olan Ghost‘un (Hayalet) sahne versiyonu Ghost The Musical, 19 – 28 Ekim tarihleri arasında Zorlu PSM’de!

1990 yapımı Jerry Zucker filmi Ghost, New York’ta yaşayan genç çift Sam ve Molly’nin, bir gece Sam’in bıçaklanarak öldürülmesi sonucu başlayan gizemli hikayesini anlatıyor. Başrollerinde Patrick Swayze, Demi Moore ve Whoopi Goldberg‘ün yer aldığı Ghost, vizyona girdiği yıl en fazla gişe hasılatı elde eden film olmuştu. En İyi Film dahil olmak üzere beş dalda aday gösterildiği 63. Akademi Ödülleri’nde film, Whoopi Goldberg’e En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazandırırken, filmin senaristi Bruce Joel Robin‘e de En İyi Orijinal Senaryo ödülünü getirmişti. BAFTA ve Altın Küre gibi ödül törenlerinden de eli boş dönmeyen film, sinema tarihinde kendine önemli bir yer edinmeyi başardı.

Ghost The Musical

2011 yılında Manchester Opera House’da prömiyerini yapan Ghost Müzikali, yönetmen koltuğunda Tony ödüllü Matthew Warchus, başrollerinde Richard Fleeshman ve Caissie Levy ile perdelerini açtı. 1990 yapımı filmin senaristi Bruce Joel Robin’in metni, Dave Stewart ve Glen Ballard‘ın da müziği ve şarkı sözleriyle Ghost Müzikali, aynı yılın Temmuz ayında Londra West End’de Piccadilly Tiyatrosu’nda perdelerini açtı. Görsel efektleriyle eleştirmenlerden övgü toplayan prodüksiyon, 2012’de Broadway’de sergilendi.

Unchained Melody gibi unutulmaz film müziklerini dirilttiği gibi yeni şarkılara da imza atan prodüksiyon, bu unutulmaz aşk hikayesini sahneye taşıyor. 2017 yılında Bill Kenwright yapımcılığında yeniden perdelerini açan müzikal, geniş çaplı bir Birleşik Krallık turnesinden sonra uluslararası turnesiyle İstanbul’a geliyor. Bugüne kadar üç Tony ödülüne aday gösterilen ve birçok ödülün sahibi olan müzikal, unutulmaz filmin romantik atmosferini muhafaza ederken, şiirsel oyunculuklar ve görkemli sahne performansıyla hikayeye yeni bir soluk kazandırıyor.

Biletler bu linkin altında.

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam