Terapist Dizi

Psikolojik Gerilim Türünde Bir Yerli Mini Dizi: Terapist

Ayşe Aslıhan

Gain’in psikolojik gerilim tarzındaki mini dizisi Terapist’ yayın hayatına başladı. Yönetmenliğini Zeynep Dadak’ın üstlendiği dizinin başrollerini Çağdaş Onur Öztürk, Dolunay Soysert, İlayda Alişan, Muhammed Uzuner, Murat Kılıç ve Zeynep Çamcı paylaşıyor.

Türkiye’nin yeni dijital içerik platformu Gain’in psikolojik gerilim tarzındaki mini dizisi Terapist izleyicisiyle buluştu. Yerli ve yeni bir yapım olan Terapist’in konusu oldukça dikkat çekici.

Kişilik bozuklukları ve psikotik hastalıklar konusunda uzman bir terapistin karısının öldürülmesiyle hayatının altüst olmasını merkeze alan dizide başrolleri Çağdaş Onur Öztürk, Dolunay Soysert, İlayda Alişan, Muhammed Uzuner, Murat Kılıç ve Zeynep Çamcı paylaşıyor.

Dizi, geçmişin bugüne düşen gölgesini ararken daha önce hiç fark etmediği gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalan terapist Çetin ve her biri birbirinden farklı sendromlarıyla şüpheli hale gelen danışanlarının hikayesini konu alıyor. 7 bölümlük mini dizinin yönetmenliğini ise yurtiçi ve yurtdışı film festivallerinden aldığı ödüllerle kendinden söz ettiren başarılı yönetmen Zeynep Dadak üstleniyor.

Zeynep Dadak, aynı zamanda 2004 yılından beri Altyazı Aylık Sinema Dergisi yazarı ve yayın kurulu üyesi. 2013 yılında Mavi Dalga adlı ilk uzun metrajlı filmini Merve Kayan’la birlikte yazıp yönetmişti.

Kesinlikle çok başarılı ve çarpıcı bir iş olan Terapist, kısacık bir sürede çok şey anlatıyor.
Psikolojiye veya psikoterapiye ilgisi olan herkesin izlemesi gerekiyor.
Bu yerli mini dizi, oldukça merak uyandırıyor ve daha şimdiden çok popüler olacağa benziyor.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam