Spotify

Bir Spotify Kampanyası “Sadece Sen”

Ayşe Aslıhan

Müzikseverler için dinlemek her şeydir. Sınırsız müzik dinleme keyfi sunan yeni nesil uygulamalardan biri, Spotify. 70 milyondan fazla şarkı ve 2,6 milyon podcast ile çok sayıda audio içeriği bulunuyor. Spotify, kullanıcı sayısına rağmen, daima kişisel bir deneyim sunuyor. Ve bu kez, her bir kullanıcısına “Sen Başka Dinlersinbunu biliyoruz.” diyor! Tam da bu nedenle Spotify bugün, “Sadece Sen” çatısı altında global bir kampanya ile platform içi deneyim ve kişiselleştirilmiş çalma listelerini hayata geçiriyor.

2021 yılında onlara eşlik eden ve en çok ne dinlediklerini ortaya koyan Yılın Özeti (The Wrapped) için dinleyicilerin birkaç ay daha beklemesi gerekirken, Sadece Sen, Spotify kullanıcılarının nasıl dinlediğini gözler önüne seriyor. Yılın Özeti kampanyasına benzer bir şekilde kullanıcılarına, çok sevecekleri, paylaşılabilir bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar ayrıca, Sadece Sen deneyimlerinin bir parçası olarak yeni kişiselleştirilmiş çalma listelerine de kavuşuyor.

 Sadece Sen uygulama içi deneyimiyle kullanıcılar neler keşfedecek:     

  • Müziğimin Yıldız Haritası: Müziğimin Yıldız Haritası, kullanıcıların dinledikleri sanatçılara dayanarak hayata geçirildi. Güneş Burcu: Son altı ayda en çok dinlediğiniz sanatçılar. Ay Burcu: Dinlediklerin arasında, senin duygusal ve hassas taraflarını en iyi gösteren sanatçı. Yükselen Burç: En yakın zamanda keşfettiğin sanatçı.
  • Hayalimdeki Akşam Yemeği: Hayalindeki akşam yemeğine davet etmek istediğin üç sanatçı. Seçimini yaptıktan sonra Spotify, her bir sanatçı için ruh haline göre kişiselleştirilmiş Spotify Mix çalma listesi oluşturacak.
  • Beni Anlatan Sanatçı İkilisi: Dinleme eğilimlerinle ilgili ipuçları sunan, yakın zamanda dinlediğin eşsiz audio eşleşmeleri. Örneğin,Olivia Rodrigo‘dan hemen sonra başka kim Greta Van Fleet dinler?”
  • Zamana Yayılan Dinleme Deneyimim: Farklı dönemler arasındaki müzikal yolculuğun.
  • Beni Anlatan Anlar: Sabah erken saatlerde ya da gece geç saatlerde dinlediğin müzik ve podcast içerikleri.
  • Beni Anlatan Türler: Dinleme alışkanlıklarına göre seni sen yapan müzik ve podcast türleri 

Spotify yeni bir özellik daha sunuyor: “Blend

Sadece Sen kampanyasının bir parçası olarak Spotify, Blend adında yeni bir kişiselleştirilmiş özellik sunuyor. Şu anda beta sürümünde olan Blend, iki arkadaşın kendi müzik zevklerini onlara özel hazırlanmış tek bir çalma listesinde buluşturmalarına olanak sağlayan yepyeni bir özellik.

Spotify kullanıcıları, her gün güncellenen bu çalma listesine Spotify’ın ücretsiz (Free) veya Premium paketini kullanan bir arkadaşlarını davet edebiliyor. Blend, her bir kullanıcının sonraki dinleme tercihlerine göre gelişmeye devam ediyor. Dünya genelinde tüm Spotify kullanıcılarının erişimine açık olan Blend’in beta sürümünü Sadece Sen sekmesinde bulunan “İki Kişi İçin” başlığı altında bulabilirsiniz.

Sadece Sen, kullanıcıların kendilerine özgü dinleme tercihlerini kutlamak için bir an daha yaratırken, Spotify’ın yeni özelliği Blend, kullanıcıların bir başkası ile sevdikleri müzikleri keşfetmelerini, paylaşmalarını ve birbirleri ile iletişimde olmalarını daha da kolaylaştırıyor.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam