Yüzyıllardır Bitmeyen Savaş: Kadın Kafası

Ayşe Aslıhan

Kadın KafasıHer Aşk Biraz Komiktir ve Arabesk Müzikali oyunlarının yazarı olan İrfan Kangı’nın oyunu Kadın Kafası, kadınların gücünü ve hayattaki gerekliliklerini esprili bir dille izleyiciye sunuyor.

Kadın ve erkek arasında yüz yıllardır bitmeyen bir savaş diye başlarlar klasik cümleye karşı iki cinsi anlatırken. Peki bu bir savaş değil de gereklilikse? Yani kadının erkeğe, erkeğin kadına ihtiyaç duydukları bir dünyada beklentiler karşılanmadığı için ters düştülerse?

Hangi toplumsal sınıf, sosyo ekonomik ve kültürel farklılıkları temsil etseler de kadın ve erkek aynı şeylere başta farklı tepkiler verip sonunda aynı noktada buluşuyorlar. Kadın Kafası da tam bu noktada izleyicinin kafasını ve zihnini güldürerek açıyor.

Çocukluk arkadaşı olan Aylin, Betül, Beyza ve Sevil’in bir akşam evde kız kıza oturup sohbet etmeye ve hayatlarındaki erkekleri çekiştirmeye başlamalarıyla eğlence başlıyor. İşin garip tarafı; anlatılan, hayal edilen adamlarla hayallerini yıkan adamlar ne kadar da birbirine benziyor. Seyirciye düşense kendi hayatlarına bakıp düşünmek, bolca kahkaha atmak ve kadın kafasına erişmek.

Oyunun gösterimi 8 Şubat 20:00’da Grand Pera Emek Sahnesi’nde olacak.

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam