black panther

Black Panther Chadwick Boseman, Hayatını Kaybetti

Ayşe Aslıhan

Tüm dünya tarafından tanınan, Marvel serisi filmlerinden Black Panther‘da sergilediği oyunculuğu ile çok sevilmiş 41 yaşındaki oyuncu Chadwick Boseman hayatını kaybetti.

Dünyaca ünlü Marvel serisinin çok sevilen filmlerinden “Black Panther” (Kara Panter) filminde baş rolde oynayan ABD’li aktör Chadwick Boseman‘ın 4 yıldır kolon kanseriyle mücadele ettiğini biliyorduk. Başarısıyla ve sempatikliği ile adından söz ettiren 41 yaşındaki aktör, bugün, hayata gözlerini yumdu.

Boseman’a ait sosyal medya hesabından ölümüne dair yapılan yazılı açıklamada, “Boseman’ın ölümünü bildiriyor olmaktan büyük acı duymaktayız. Black Panter filmindeki Kral T’Challa’yı canlandırması hayatının onuruydu.” ifadelerine yer verildi.

Boseman’ın hayatını kaybetmesine ilişkin ABD basınına açıklamada bulunan yapımcı Nicki Fioravante, Los Angeles’te yaşayan Boseman’ın hastalığının bir süredir 4. seviyeye ulaştığını ve son anlarını ailesiyle beraber geçirdiğini belirtti.

Marvel Studios’un başkanı ve Marvel’in baş kreatif yöneticisi Kevin Feige yaptığı açıklamada, “Chadwick’in ölümü kesinlikle yıkıcı” dedi. “O bizim T’Challa’mızdı, Kara Panterimizdi ve sevgili dostumuzdu. Sete her adım attığında karizma ve neşe saçıyordu ve ekranda her göründüğünde gerçekten silinmez bir şey yarattı. Çalışmalarında birçok harika insanı somutlaştırdı ve hiç kimse harika adamları hayata geçirmede onun kadar iyi değildi. Canlandırdığı herhangi bir kişi kadar zeki, nazik, güçlü ve güçlüydü. Marvel Studios ailesi kaybının yasını tutuyor ve ailesiyle birlikte yas tutuyoruz” şeklinde konuştu.

Walt Disney Co. başkanı Bob Iger ise, “Chadwick Boseman’ın trajik bir şekilde hayatını kaybetmesi hepimizin kalbini paramparça etti. Olağanüstü bir yetenek ve tanıdığım en nazik ve bağışlayıcı ruhlardan biriydi. Kara Panter’in çığır açan rolüne muazzam bir güç, haysiyet ve derinlik getirdi; efsaneleri ve klişeleri yerle bir etti. Dünya çapında milyonlarca insan için uzun zamandır beklenen bir kahraman haline geldi ve hepimize statükodan daha büyük hayaller kurmak ve daha fazlasını talep etmek için ilham verdi.” şeklinde konuştu.

Ayrıca; “Olduğu her şeyin yanı sıra olması gereken her şeyin yasını tutuyoruz. Arkadaşları ve milyonlarca hayranı için ekrandan yokluğu, sadece hayatımızdaki yokluğuyla gölgede kalıyor. Disney’de hepimiz ailesine dualarımızı ve içten taziyelerimizi gönderiyoruz ifadeleriyle acı kayıp hakkında paylaşımda bulundu.

Black Panther ile Oscarlarla dolu bir geçmiş…

Marvel Sinema Evreni’ne giriş yapan “Black Panther” filmi, Wakanda Kralı babasının ölümünden sonra tahta geçmek ve kral olarak gerçek yerini almak üzere Afrika’daki yuvasına dönen Kara Panter’in hikayesini beyaz perdeye taşımıştı.

Joe Robert Cole ve Ryan Coogler‘in yazdığı hikayeye göre ihanet ve tehlikeyle karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek ve halkının güvenliğini sağlamak için müttefiklerini bir araya getirip, Black Panther’in bütün gücünü açığa çıkarmalıdır.

Black Panther filmi, 2019’daki Oscar ödüllerinde “En İyi Özgün Müzik”, “En İyi Kostüm Tasarımı” ve “En İyi Yapım Tasarımı” dallarında ilk sıraya girmiş ve törenin en çok ödül kazanan yapımlarından olmuştu.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam