Ceylan Ertem

Ceylan Ertem’in Yeni Şarkısı Yayında: “Sis”

Ayşe Aslıhan

Türkiye’nin en güçlü kadın seslerinden Ceylan Ertem‘in yeni şarkısı, 19 Mayıs’ta müzikseverlerle buluştu. “Sis” tüm dijital müzik platformlarında yayında!

Ceylan Ertem’in yeni şarkısı “Sis” yayında. Şarkının söz ve müziği Ceylan Ertem‘e, düzenlemesi ise Çağrı Sertel’e ait. Koroda yer alan isimler ise şöyle; Duygu Soylu, Elif Sanchez, Ece Şeşen, Can Bora Genç ve Dünya Kızılçay.

Sanatçı, şarkıyı yazarken hissettiklerini şöyle aktarıyor: “Üzerinde yaşadığım dünyadaki halklar mutluysa mutluyum. Aslında bu demek oluyor ki, hiçbir zaman tam olarak mutluluğu yakalayamıyorum. Çünkü etrafımda çok fazla acı var…

Çok fazla üzüntü, hoşgörüsüzlük ve vicdansızlık var. Kötü ruhlu insanların yaptığı zulümler sebebiyle her gün bir yerden bir tokat yiyorum. Tokat yedikçe, itildikçe, hayal kırıklığına uğradıkça da şarkı yazma isteği duyuyorum. Bu yoğun hisler ile boğuşurken yazdığım bir şarkı Sis. Önümü görememek duygusunun mutsuzluğunu yenmeye çalıştığım bir iç döküm. Ama umuyorum ve biliyorum ki, bir gün bu sis dağılacak, üstelik az kaldı, zamanı gelecek ve mutlu olacağız. Zira; umut susmayan bir şarkı!”

Gelir zamanı dağları yerinden oynatmamızın
Gelir zamanı sevgisizliği sarsmamızın
Gelir zamanı şehri aşkla boyamamızın
Gelir zamanı korkaklar gibi kaçışmanızın
Umut susmayan bir şarkı
Durgunsak ölmüş değiliz
Sabır çatlattı sert kayaları
Kibarsak güçsüz değiliz
Minnettarlık yük bazılarına
Biraz hak vermeli hak edene
Alkışlamak zor avuçlarına
Sakına kayıra değerler yerde…

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam