Birileri

Birileri, Yeni Şarkısını Yayınladı: “… aynı yer”

Ayşe Aslıhan

Alternatif müzik sahnesinin önemli gruplarından Birileri, yeni şarkıları “…aynı yer”i Universal Music Türkiye etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında yayınladı!

Geçtiğimiz aylarda paylaştıkları “ultrapop”la müzik anlayışlarında daha “pop” bir dönemin kapılarını araladığını duyuran Birileri, “…aynı yer” ile alternatif pop tınılarını yeniden müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

“…aynı yer”in sözleri grubun solisti Jan Soykök tarafından kaleme alındı. Bestesi ve düzenlemesi ise Jan Soykök, Emre Dereli, Çağdaş Topal, Baturalp Yılmaz ve aynı zamanda parçanın prodüktörlüğünü de üstlenen Ozan Çanak’a ait.

Birileri, “…aynı yer”i şu sözlerle açıklıyor:

“Biz, sırtımızda bir büyük kayayla geldik dünyaya. Şimdi tek ve en kutsal işimiz; onu bir dağın zirvesine yuvarlamak. Bir daha ve bir daha. Ve bir daha ve bir…”

“…aynı yer”e Gürcan Güreşçi yönetmenliğinde çekilen kısa film tadına bir video klip de şarkıyla eş zamanlı olarak paylaşıldı. Gürcan Güreşçi, klibi şöyle açıklıyor:

“Parçanın sözlerini yaratmakta motivasyon sağlayan bu hikaye, günümüz insan modelinin hayatına indirgenmiş hali olarak karşımıza çıkıyor bu klipte. İnsan; tüm anlamsızlığına, tekrarına ve baskılarına karşın yaşamla başa çıkmak zorunda hisseder kendisini. Tüm bu bilinci gözlerinde hapsetmiş karakterimizin, küçücük umuduna metaforik bir anlatı ile ortak oluyoruz.”

Birileri … aynı yer yayında!

Her şey değişir
Hiçbir şey değişmez
Bir umut vardır ama o da çözmeye yetmez
Görürsün beni
Baktığın gibi
Bir ileri bir geri
Dön dolaş hep aynı yer

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam