SATTAS

Sattas’tan Yepyeni Bir Şarkı Geldi: Ne Kaldı

Ayşe Aslıhan

Sevilen Reggae grubu Sattas’tan “Ne Kaldı” isimli eğlenceli şarkı sevenleriyle buluştu. “Ne Kaldı” şimdi tüm dijital müzik platformlarında yayında!

Sattas, son olarak “Küçük Kardeşim” isimli şarkıyla listelerimizde yerini almıştı. Sevilen grup Sattas, şimdi yepyeni bir çalışmayla karşımızda!

Sattas’a konuk olarak Barış Doğukan, Deniz Felder, Salih Korkut Peker Paptircem eşlik etti.

Sattas’tan “Ne Kaldı” yayında!

Şarkı sözleri ise şöyle:

Güzel sevgilim, bir bak kendine
Bencil insandır evet ama
Kapılma umutsuzluğa
Ceplerim boş ama
Ruhum hazır yalnızlığa

Canım yandı tek ümitsizliğe

Ne kaldı geriye
Senden, benden, bizden
Ne kaldı geriye
Benden, gölgen, öfkem

Ellerim toprak kokar
Ümidim doğa anadan
Nasırlanmış avuçlarım şimdi

Yorgun ve güçsüz enkaz gibiyim
Geri kalanlarım nerede?
Üzerimde kokun
Bakışlarımda sen

Ne kaldı geriye
Senden, benden, bizden
Ne kaldı geriye
Benden, gölgen, öfkem

Sattas Reggaeband kimdir, hangi şarkı ile ünlenmiştir?

SATTAS Reggaeband veya kısaca SATTAS, 2004 yılında Orçun Sünear ve Derya Eke tarafından kurulan Türk müzik grubu. Reggae tarzında, İngilizce ve Türkçe şarkı yapmaktadırlar.

İlk albümlerini Temmuz 2012’de SATTAS adıyla çıkarmışlar, aynı yılın Eylül ayında ise albüm lansmanını yapmışlardır. 2016 itibarıyla Sony Müzik Türkiye ile anlaşma imzalamış olup, ilk single çalışmaları 10.03.2017 tarihinde çıkmıştır. Ruhr Summerjam Reggae Fest, Prag Reggae, Siren Reggae Fest, Rock n Coke, Efes One Love, Chill Out, Harvest Festival, Off Town, Büyük Gençlik Buluşması, Zeytinli Rock Festivali, Mini Fest, İst Moto Fest, Balıkesir Moto Fest, Soundgarden, Grafitti Fest, Adidas (All Originals) Fest, Ekşi Fest, Nilüfer Fest, Montreal Jazz Festival, Rototom Reggae Fest, Sziget Music Festival gibi festivallerin ana sahnelerinde yer almışlardır.

“Sattas”, Jamaika İngilizcesinde “rahatla”, ”takma” veya “salla” gibi anlamlar taşıyan “satta” kelimesinden gelmektedir. Sonundaki “s” eki ile İngilizcedeki çoğul takısını alarak son halini oluşturur.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam