Göksügür’den İlk Single: Alıştım Artık

Ayşe Aslıhan

2022 yılının Eylül ayında Neslihan Göksügür’ün desteğiyle ilk tekli çalışması “Alıştım Artık” adlı şarkısıyla müzik dünyasına profesyonel adım attı!

Kübra Göksügür’ün ilk ve yepyeni single çalışması yayında: “Alıştım Artık” klibiyle geldi.

Peki Kübra Göksügür kimdir?

Kübra Göksügür, 30 Eylül 1988 yılında Tokat’ın Erbaa ilçesinde dünyaya gelmiştir. Müzik hayatına 11 yaşında abisi Taha Göksügür’ün karne hediyesi olarak aldığı kemanla başlamıştır. Müzik kariyeri boyunca en büyük destekçisi olan babası Ahmet Ali Göksügür’ün sürpriz yaparak aldığı piyano henüz ortaokuldayken hayatının dönüm noktası olmuştur.

Lise eğitimini yine memleketi olan Tokat’ın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Keman Bölümünde, yüksek lisans eğitimini Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Ana Bilim Dalı Müzik Bölümünde tamamlamıştır. Tezini müzik müfredatlarını inceleme ve geliştirme üzerine yazmıştır.

Mezuniyetinin ardından ailesinin desteğiyle açtığı, işletmeciliğini kendisinin yaptığı Kemancı İstanbul adlı mekânda 3 yıl sahne almış ve dinleyicileriyle buluşmuştur.

2017 ve 2019 yılları arasında İstanbul’da özel bir kolejde müzik öğretmenliği yapan Göksügür, yine bu yıllar arasında kemal, piyano ve şan dallarında bir çok öğrenci yetiştirmiştir. Bu süreçte yine seçkin mekanlarda sahne almıştır.

2019 yılında stüdyo çalışmalarına Aranjör Tolga Genç ile başlamıştır. Bu süreçte birçok sanatçının albüm kayıtlarına back vokal yaparak ve keman çalarak kariyerine devam etmiştir.

Volkan Yılmaz’ın yönetmenliğinde çekimi olan klibiyle beraber, Göksügür’ün yeni teklisi “Alıştım Artık” yayında! Hemen dinle.

Birer yabancı gibiydik
Halimi soran yok, ihtimalsiz bir aşkla
Uzaklarda bir yerde
Terkedilmiş duygularla

Yaşıyor muyum bilen yok
Nasıl koydun beni buralarda?
Mutlu musun oralarda?
Neden gittin söyle hadi bana?

Alıştım artık yokluğuna
Bir adım bile gelsen bana
İlaç olur şu canıma

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam