Geçen Yaz

Bir Gençlik Hikayesi: Ozan Açıktan İmzalı “Geçen Yaz”

Ayşe Aslıhan

Netflix, Ozan Açıktan imzalı Geçen Yaz filminin fragmanını paylaştı.
Kim kendilerini keşfeden gençlere ait bir yaz aşkı hikayesini kaçırmak ister ki?

Atiye, Yarına Tek Bilet gibi ilgi gören yapımlara imzasını atan yönetmen Ozan Açıktan yeni projesi Geçen Yaz ile Netflix’te. Yapımcılığını OGM Pictures’ın üstlendiği film, 9 Temmuz’da izleyici ile buluşacak. 

Filmin başrollerinde genç ve yetenekli oyuncular Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı, Aslıhan Malbora’ya deneyimli isimler Süreyya Güzel ve Kubilay Tunçer eşlik ediyor.

Peki Geçen Yaz’ın konusu ne?

Film, Türkiye’nin güneyinde 1996’nın yaz aylarında geçen hikaye, rüzgar, kayalık uçurumlar, sonsuz dalgalar arasında aşk ve yaşamla tanışan, eninde sonunda hüznü de tadacak olan bir grup gencin hikayesini konu alıyor… Her karakterin midesinde uçuşan kelebekleri izlerken, aynı zamanda ilk kalp kırıklığına ve ergenliğin başlangıcına şahit olacağız.

Her yıl ailesinin yazlığına giden Deniz için bu yıl farklıdır. Artık 16 yaşına girmiş aşka dair yeni duygular ve yeni deneyimler yaşamak istemektedir. Deniz Aslı’ya yakınlaşmaya çalışırken, aynı mahallenin ortalığı kasıp kavuran, son derece yakışıklı ve sportif genci Burak’ın da Aslı’yla ilgilendiğini fark eder.

Tam bir gençlik filmi olan Geçen Yaz, 9 Temmuz 2021’de tüm dünyayla aynı anda Netflix’te yayında olacak. Bakalım yerli yapımların bir yenisi olan bu film, yeni yüzleri ve başarılı senaryosuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak mı?

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam