Stephen King

Karma Tavsiyesi: Yabancı – Stephen King

Seslenen Adam

Korku ve gerilim türünün denildiğinde ilk aklımıza gelen yazar (Stephen King) ve merakla beklediğimiz kitaplar arasında olan roman Yabancı/The Ootsider bugün itibariyle raflarda yerini aldı.

Stephen King

Stephen King, Yabancı’da yine hayal gücünün sınırlarını zorluyor, yine usta bir hikâye anlatıcısı olduğunu kanıtlıyor.

Şehir parkında, vahşice katledilen on bir yaşındaki bir erkek çocuğunun cesedi bulunur. Görgü tanıklarının ifadelerine göre katil, İngilizce öğretmeni, şehrin Küçükler Beyzbol Ligi’nin koçu ve herkesin çok sevdiği Terry Maitland’dır. Parmak izi ve DNA sonuçlarıyla desteklenen diğer kanıtlar da tartışılmaz biçimde onu işaret etmektedir.

Bu korkunç cinayetin dehşete düşürdüğü Dedektif Ralph Anderson, eskiden kendi oğlunun da koçluğunu yapmış olan zanlının, bir beyzbol maçının ortasında, herkesin gözü önünde tutuklanması emrini verir. Ne var ki, Maitland cinayetin işlendiği gün başka bir kentte bir konferansta olduğunu iddia eder ve bu, ilerleyen günlerde tanıklarla, kamera görüntüleriyle doğrulanır.

Ralph Anderson ve Bölge Savcısı Bill Samuels bu şaşırtıcı gelişmenin yarattığı çelişkiyi çözmek için delillerin izini sürmeye devam ederken, cinayeti aydınlatmaya çalışan herkes bilinmezliklerle ve tehlikelerle dolu bir anafora doğru sürüklenmektedir.

Stephen King

Yazar Stephen King Hakkında

Stephen King, hepsi de dünya çapında bestseller olmuş elliden fazla romanın yazarıdır. Eserlerinin arasında Doktor Uyku ve CBS’te çok başarılı bir dizi yorumlaması olan Kubbe’nin Altında vardır. 22/11/63 adlı romanı New York Times Book Review tarafından 2011’in ilk on kitabı arasında gösterilmiş, En İyi Gizem/Macera Romanı seçilerek Los Angeles Kitap Ödülü’nü ve Uluslararası Macera Yazarları En İyi Kitap Ödülü’nü kazanmıştır. Yazar, 2003’te Ulusal Kitap Vakfı’ndan Amerikan Edebiyatına Güzide Katkı Madalyası almıştır. Kendisi de roman yazarı olan eşi Tabitha King ile Bangor, Maine’de yaşamaktadır.

Türkiye’de Yayınlanmış Olan Eserleri:
Göz (Carrie), Korku Ağı (Salem’s Lot), Medyum (The Shining), Mahşer (The Stand), Çağrı (The Dead Zone), Tepki (Firestarter), Kujo (Cujo), Christine,Hayvan Mezarlığı (Pet Sematary), Tılsım (The Talisman) (Peter Straub ile), O (It), Ejderhanın Gözleri (The Eyes of the Dragon), Sadist (Misery), Şeffaf (The Tommyknockers), Hayatı Emen Karanlık (The Dark Half), Ruhlar Dükkanı (Needful Things), Oyun (Gerald’s Game), Dolores (Dolores Claiborne), Uykusuzluk (Insomnia), Çılgınlığın Ötesi (Rose Madder), Yeşil Yol (The Green Mile), Yaratık (Desperation), Kemik Torbası (Bag Of Bones), Maça Kızı (Heart In Atlantis), Yüzyılın Fırtınası (Storm Of The Century), Tom Gordon’u Seven Kız (The Girl Who Loved Tom Gordon), Rüya Avcısı (The Dreamcatcher), Kara Ev (Black House) (Peter Straub ile), Buick 8 (From A Buick 8), Cep (Cell).

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam