can kazaz

Can Kazaz Soruyor: Bir Delinin Kaç Cehennemi Olmalı?

Ayşe Aslıhan

Sevilen sanatçı Can Kazazın yeni şarkısı “Bir Delinin Kaç Cehennemi Olmalı?” hikayesi ile beraber Universal Müzik Türkiye etiketiyle dinleyicisiyle buluştu!

“Kendi Halimde”, “Kırlangıçlar Gibi”, “Bir Ben Kalsam”, “Sürsün Bahar”, “Bunca Yıl” gibi birçok sevilen şarkıyla tanıdığımız sanatçı Can Kazaz, Kızılgerdan adını taşıyan yeni albümüne ait bazı parçaları önceden sevenleriyle paylaşmaya karar verdi. “Bir Delinin Kaç Cehennemi Olmalı?” da albümden çıkan ikinci single… Şarkı, bizlere Kazaz’ın hayatından bir kesit daha sundu. Neredeyse film senaryosu olabilecek bu hikaye, Can Kazaz’ın sesi ve yeni tarzındaki müziğiyle buluşunca çok yoğun bir anlatı haline dönüştü.

Can Kazaz, şarkının hikayesini bizlerle şöyle paylaşıyor…

“Aldatılıp, affedip inatla tutunmaya çalıştığım ve sonunda yürümediği için her şeyiyle vazgeçtiğim bir ilişkim vardı. Kötü de bitse, hayatıma girmiş herkesi hep güzel anılarıyla düşünmek isterim ama O, hafızasını kaybetti ve unuttu beni. Hayattaki varlığımızın, hatırlandığımız sürece gerçek olduğunu düşündürdü bu olay hep bana. Unutulursak, hiç doğmamış gibiyiz aslında. “Bir Delinin Kaç Cehennemi Olmalı?” isimli yeni şarkımda bir insanın hayatında inşa ettiğim her şeyin unutulmasına dair hislerimi anlatıyorum.”

Hislerini müziğinde dinlediğimiz sanatçının yeni şarkısında söz ve müzik de yine Can Kazaz‘a ait… Acaba biz neler hissedeceğiz?

Yıllar sonra aklıma geldin
Çok uzakta olsan da nefret ettim bana yaptıklarından
Artık geçmişte kalsan da sen unutursan, bir anı olsam
Bir delinin kaç fotoğrafı olmalı?
Ben deli olsam ve bu şehir tutuşursa
Bir delinin kaç cehennemi olmalı?
Gerçeklerden kaçamıyor insan
Yalnızlıklardan da
Ben elimden geleni yaptım pişmanlıklardan sonra
Sen unutursan, bir anı olsam
Bir delinin kaç fotoğrafı olmalı?
Ben deli olsam ve bu şehir tutuşursa
Bir delinin kaç cehennemi olmalı?
İstersen git, geldiysen kal
Ama yalvarırım artık beni sal
Bir delinin kaç fotoğrafı olmalı?
Bir delinin kaç cehennemi olmalı?

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam