Neptün'de

Neptün’de Grubu ve EP’si: Keşif

Ayşe Aslıhan

Geçtiğimiz aylarda “Gökkuşağı” ve “Melek” teklilerini müzikseverlerle paylaşan indie rock grubu NEPTÜN’DE ile karşınızdayız. Bu kez uzun zamandır üzerine çalıştıkları 5 şarkıdan oluşan “Keşif” isimli EP’sini dinleyicisi ile buluşturuyor!

Uğur Yılmaz, Okan Telli ve Denizhan Ateşli üçlüsünden oluşan NEPTÜN’DE grubunun yeni EP’si “Keşif”, savaşlardan ve cehaletten bıkmış bir dünyanın çığlık seslerinden, farklı renklerin güzelliğine, aşktan yorgun düşmüş bir insandan, ayrılığın değişim üzerindeki büyüsüne kadar birçok konuya değiniyor…

Rock müzik dünyasında beğeni toplayacak EP’de yer alan “Cehalet Gemisi”, “Senden Sonra” ve “Ben” şarkılarının künyesinde Uğur Yılmaz, Okan Telli, Denizhan Ateşli imzası var. Geçtiğimiz aylarda yayımlanan “Melek” ve “Gökkuşağı” şarkılarında ise Murat Alsancak imzası yer alıyor.

NEPTÜN’DE‘nin yeni EP’si “Keşif” şimdi tüm dijital platformlarda yayında!

NEPTÜN’DE kimdir?

Gezegenin tek yerlileri Uğur Yılmaz, Okan Telli ve Denizhan Ateşli isimli canlılardan oluşmaktaydı… Zamanla yalnızlıktan sıkılan bu üçlü, gezegenlerine başka insanları da davet etmek amacıyla, müziğin evrensellik ilkesini ele aldılar. 2019 yılının Ocak ayında içlerine sinen güzel melodileri ve sözleri, Dünya enstrümanlarını kullanarak müzik yapmaya karar verdiler. Neptün’de grubu, 2019 yılının Ağustos ayında ilk teklisi “Dans Et”i, Kasım ayında ise ikinci teklisi “Vurdumduymaz”ı SMM etiketi ile Dünya’ya sundu.

Gözü kapalı olanlar, sadece duyarlar!
Kalbi kapalı olanlar, bu hissiz duvarlar!
Hep öğrendik dedik ama hiç vazgeçmedik
Kendi gölgemize yenilmekten, kaybetmekten
Düşünürler mi bizi?
Yanlış insan, sanki sorsan,
Herkes kendine göre, doğru, haklı, vurdumduymaz
Tüm ruhlar cennete göre…

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam