Maho G - Anıl Piyancı - Contra

Maho G, Contra ve Anıl Piyancı’dan Yeni Şarkı: Boş

Ayşe Aslıhan

Maho G’nin Contra ve Anıl Piyancı ile güçlerini birleştirdiği “Boş” isimli teklisi Universal Müzik Türkiye etiketiyle dinleyicilerle buluştu.

Türkçe Rap’in en başarılı isimlerinden Anıl Piyancı ve Contra, kariyerinin başındaki genç yetenek Maho G ile oldukça konuşulacak bir parça için bir araya geldi. Sözleri üç sanatçının ortak eseri olan Boş’un bestesi ve düzenlemesi Leo Barbosa ve Ouz Baydar’a ait. Mix ve mastering işlemlerini Can Volkan üstlendi.

Maho G kimdir?

Güney Karakaya, yani nam-ı diğer “Maho G”, 2 Haziran 1997 İzmir doğumlu rap müzik sanatçısı… Maho G, rap müzikle çocukluk döneminde tanıştı. 2010 senesinde ilk stüdyo kaydını aldı. 2013 senesinde 4 arkadaşı ile birlikte kendi stüdyosunu kurdu ve çalışmalarına burada devam etti. 2015 yılında geçirdiği sağlık sorunları yüzünden 2 sene hastanede tedavi gördü. Bu süre zarfında müzik kariyerine ve üretimlerine ara vermek zorunda kaldı. Sağlık sorunlarını geride bırakıp 2017 yılında müzik kariyeri ve üretmeye tekrar başlayan Maho G, 20 Ekim 2018’de yayınlanana ”a.a.k” adlı şarkı sayesinde geniş kitlelere ulaşma ve tanınırlığını arttırdı. “a.a.k.” isimli tekliden 5 ay sonra Muhammad Ali isimli bir tekliyi klip ile birlikte yayınladı ve yükselişe geçen Türkçe Trap artistleri arasında dikkatleri üzerine çekti. Daha sonraki süreçte üretimlerine devam edip ”110” ve “Orijinal” isimli şarkılar şarkıları yayınladı. 2019 Yılında Yeşil Oda bünyesine katıldı ve ilk şarkısı “İnanmıyor” 13 Aralık 2019 tarihinde klibi ile birlikte yayınlandı. Bu tekli “Son Dua” isimli tekli izledi ve 2019 yılının Mart ayında ilk stüdyo albümünü kaydetmek için stüdyoya girdi.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam