Can Kazaz

Can Kazaz’dan Yeni Albüm: Kızılgerdan

Aygün Akdağ

Can Kazaz‘ın dinleyicilerinin heyecanla beklediği “Kızılgerdan” albümü tüm dijital platformlarda yayında!

Elektronik ve R&B müziklerinin mükemmel bir harmanını sanatçının eşsiz şarkı yazarlığı yeteneğinde birleştiriyor. ‘Yaz Bitince’, ‘Bir Delinin Kaç Cehennemi Olmalı’ ve ‘Sabahlar’ teklilerini içeren; aynı zamanda mükemmel yorumu ‘Bağrı Yanık Dostlara’ ve Anıl Piyancı ile ortak çalışması ‘Başka’ parçalarını da içinde barındıran Kızılgerdan albümü çıktı.

Can Kazaz – Kızılgerdan

Hiçbir yerde bir evim yok
Yani sabit bir yerim yok
Bir sırt çantasında eşyalarla
Mutluluğumu özlüyorum
Bu denizler okyanuslar yüzünden
Doğru bildiğimi unutuyorum
Bir köy yolunda kahkahalarla
Kızgınlığımı saklıyorum
Yürüyorum yolumda yürüyorum
Anlaşılmadan yürüyorum
Bir kızılgerdan, meşe dalında
Gösteriyor güzelliğini
En masum şeyler bile iltifatsız
Heyecanımı özlüyorum
Üzülsem mi? Kabullensem mi?

Can Kazaz’ın albüm hakkındaki görüşleri ise şöyle;

“Köklerimle yeniden buluştuğum bir albüm olduğu için çok heyecanlıyım. Senelerdir arzu ettiğim müziği yapmanın ilk adımı “Kızılgerdan”. Bir albümün prodüktörlüğünü pandemi karantinasında yapmak sanırım ve umarım bir daha başıma gelmez ama alışkanlıklarımı zorlayan bir süreç oldu. Yine de albümün her detayına daha fazla odaklanmak için de zaman kazandırdı. Albüme ismini veren Kızılgerdan şarkısının klibinde de yansıtmaya çalıştığımız bir tema var. Zor şartlarda iyilik ve iyi işler başarmaya gayret edenlerin yollarına çıkan engeller ve dolayısıyla üzüntülerini görüyoruz. Ama yalnız da değiliz, biz birlikteyiz, gücümüzü de buradan alıyoruz. O yüzden dinleyicilerimin bu yenilenme sürecime olan teveccühü, bana en büyük motivasyon olacak.”

can kazaz

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam