Batu Akdeniz

Batu Akdeniz’in Şarkısı Müthiş Klibiyle Geldi: Ona Gitme

Ayşe Aslıhan

Yeni nesil rock’n’roll’ un dikkat çeken ismi Batu Akdeniz, yeni teklisi ‘Ona Gitme’ ile yüksek perdeden çalmaya devam ediyor. Akdeniz, müthiş bir kliple müzikseverlerin beğenisini fazlasıyla topluyor!

Ona Gitme” hızlı ritmi, seksi gitar sound’u ve Batu Akdeniz‘in enerjik vokaliyle dinleyicide hemen ritim tutma isteği uyandıran bir pop-rock parçası. Sözlerdeki çaresizlik ve buna tezat giden güçlü, enerjik yapı birleşerek, iz bırakmaya aday parçalarından birini oluşturuyor. Ona Gitme‘nin sözleri ve bestesi müzisyene ait. Şarkının aranjesi ve kaydı ise Batu Akdeniz – Bulut Gör işbirliğiyle yapıldı. Batu, Ona Gitme‘de Türkiye’de çok az rock şarkısında duyabildiğimiz bir ‘Talk Box’ solosu çaldı. Bunun bilinen nadir örneklerinden biri Yavuz Çetin‘e aitti.

Şarkının kapak fotoğrafı ve video klibi bir apartman dairesinin kapısının önünde çekildi. Klip, şarkının anlatısından uzaklaşmadan, sevdiği kadını kaybetmemek için yalvaran bir adamın yaşadıklarını mizahi bir şekilde anlatıyor. Yönetmenliğini Emre Ergenç‘in yaptığı klipte şekilden şekle girerek sevdiceğinin kalbini kazanmaya çalışan Batu ve ona yardım etmeye çalışan arkadaşları amaçlarına ulaşmak için her yolu deniyorlar…

Batu Akdeniz’in bu müthiş klibi ve yepyeni şarkısı, tüm dijital müzik platformlarında yayında!

27 yaşındaki müzisyen, çıkış yaptığı 2 yıllık sürede Spotify’da 285.000 aylık dinleyici ve toplamda 12 milyon stream elde etti. ‘Eksik’, ‘Yanlış Biriyle Doğru Hikaye’ ve bir önceki teklisi ‘Bir Sebebi Var’ gibi parçaları ile ciddi bir dinleyici kitlesi kazandı. Youtube’un fenomen gitaristi İngiliz Karl Golden ile yaptığı, klasik rock şarkılarının cover çalışmaları milyonlarca izlenmeye ve yurtdışından binlerce izleyiciye ulaştı. Batu’nun eski grubu Heavy Sky ile 2016 yılında yayınladığı, tamamen İngilizce sözlü şarkılardan oluşan rock albümü ”Dreamer” İngiltere’deki rock radyolarında listelere girmişti.

Üretim gücünü dinleyenlerinden alan ve yine dinleyenleri tarafından ”Türk rock müziğinin yeni umudu” olarak gösterilen Batu, “Ona Gitme” ile kendisinden uzun süredir beklenen o yüksek tempolu rock şarkısını, Eylül 2021’de çıkaracağı ilk albümünün bir habercisi olarak yayınlıyor!

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam