Lesli Karavil

Kahkahanın Yeni Adresi: Lesli ile Stand Up

Ayşe Aslıhan

“Kadınlar Güldüremez” inancını kırarak hayatının trajikomik hikayelerini eğlenceli bir dille anlatan ve günümüz komedi anlayışına farklı bir soluk getiren Lesli Karavil’in gösterisi Lesli ile Stand Up, BluTV seyircisiyle buluştu.

Kadın erkek dengesinde bozulma, sistemin çökmesi ve evlilik kurumunun sorgulandığı bir dönemde teknolojinin insanların hayatına getirdikleri ve götürdüklerini hiç düşündünüz mü?

Bütün bunları kahkaha tufanına boğan bir anlatımla işleyen Lesli ile Stand Up, BluTV seyircisine eğlenceli anlar yaşatacak.

2017’den bu yana birçok sahnede gerçekleştirdiği Stand Up gösterisiyle mizahını ortaya koyan ve son olarak Zorlu PSM Touché’da sahne alan Lesli Karavil‘i tanıyor musunuz? Karavil, şimdi de BluTV seyircisini davet ediyor.

Stand Up’a Kadın Dokunuşu: Lesli Karavil

Stand Up sektörünün erkek egemen yapısına kadın bakış açısıyla ışık tutan Lesli Karavil’in kadın olmak ve ilişkiler üzerine muzip hikayeleri, harika enerjisiyle birleşiyor. Bu enerjiyle de seyircisiyle bütünleşiyor. Karavil, kendisini çocukluğundan bu yana topluluk içinde hikayeler anlatan ve enerjisiyle insanları güldüren biri olarak tanımlıyor. Daha küçük yaşlardayken dahi ileride komediyle ilgileneceğini sezdiğini belirtiyor. Sanatçı, yaşam hakkında oldukça derin düşüncelere sahip. Yaşamın kendisi, hayatında geçirdiği evreler ve bu evrelerin zorluklarına farklı bir bakış açısı ile bakma çabasının kendisini beslediğini ifade ediyor. Karavil, kendi yaşamanın ve karşılaştığı absürt durumların Stand Up gösterisinin oluşmasında önemli pay sahibi olduğunu söylüyor. 

“Her zaman daha iyi yapabilmenin yollarını keşfetme yolculuğundayım.”

Sanatçı, stand Up gösterisiyle birlikte kadınların komik olamayacağı ve güldüremeyeceğine dair algıları yıkıyor. Karavil, kendisi için sadece yapmanın bir değerinin olduğunu söylüyor. Her zaman yapmanın içinde daha iyi yapabilmenin yollarını keşfetme yolculuğunda olduğuna dikkat çekiyor. Bu süreç boyunca biriktirdiklerinin gösterisini olgunlaştırdığına belirtiyor.

Gösterisini yazma sürecinde hiçbir şey yapmadan ve dış uyaranlardan kendisini koruyarak kağıda döktüğünü açıklayan başarılı Stand Up’çı, üretim sürecinin ardından ise yakın arkadaşlarıyla kendisine değerlendirme şansı yarattığını söylüyor.

Lesli ile Stand Up, sahiden, izlemeye değer.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam