Gökmen

Rock Müziğin Yeni ve Genç Ortağı: Gökmen

Ayşe Aslıhan

Genç sanatçı Gökmen, Alim Yapım etiketiyle çıkardığı; söz ve müziği tamamen kendisine ait ilk teklisi “Ortak mı Oldum?” şarkısını tüm dijital platformlarda yayınladı!

Küçük yaşlarından bu yana yazdığı sözleri besteleyen ve lise yıllarından bu yana aldığı eğitimle müzik altyapısını sağlam temeller üzerine kuran genç sanatçı Gökmen sahnede!

Gökmen, rock müzik tutkunlarına yeni bir kaçış yaşatacak Ortak mı Oldum? isimli ilk teklisini Alim Yapım etiketiyle yayınladı.

Sanatçı, eğitimini güzel sanatlar lisesinin ardından halen devam etmekte olduğu Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuvarı ile sürdürüyor. Rock müziğe farklı bakış açıları getirecek tekniklerle harmanlayan Gökmen, sözü ve müziği kendisine olan ilk teklisiyle büyük beğeni topluyor.

Genç sanatçının ilk teklisinin klibi de ilk gösterimini 9 Nisan Cuma akşamı 21.00’da kendi YouTube kanalında yaptı.

Gökmen İmzasını İlk Teklisinde Gösteriyor!

Son yıllarda popülerliğini ve etkisini kaybettiği söylenen rock müzik türüne; enerjisi, tarzı ve tekniğiyle ilk teklisinde yeni bir coşku getiren Gökmen, sonraki tekli ve albüm çalışmalarının enerjisiyle esintisini de şimdiden yansıtmayı başarıyor. Türk müziğinin makamsal ve klasik yapısıyla rock müzik türünün kendini sürekli yenileyen, değişimleri sert yapısıyla yumuşatmayı başaran ve keskin sınırları olmayan tarzını birleştiren Gökmen, kendi müzik imzasının ilk vurgusunu ‘Ortak mı Oldum?’da yapıyor. 

Gitar, bas gitar, bateri, ud gibi telli ve vurmalı enstrümanları çalmakta olan; çeşitli konser ve sahnelerde vokal olarak yer alan Gökmen’in ilk teklisi ‘Ortak mı Oldum?’un söz ve müziği kendisine ait. Yeni teklinin mix ve mastering’i Görkem Ateş imzası taşıyor. Şarkının klibi ise Uygur Akkaya yönetmenliğinde çekildi. 

Gökmen’in Alim Yapım etiketiyle çıkan ilk teklisi ‘Ortak mı Oldum?‘ şimdi tüm dijital platformlarda!

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam