50m2

Netflix’in Orijinal Türk Dizisi 50m2 ve İlk Fragmanı!

Ayşe Aslıhan

Yeniden doğmak için 50 metrekareye ihtiyacı var. Ancak 50 metrekareye kaç hayat sığar? Engin Öztürk’ün başrolünde olduğu 50m2, 27 Ocak’ta tüm dünyayla aynı anda sadece Netflix’te ve ilk resmi fragmanı ise yayında!

Yaratıcısı ve yönetmeni Burak Aksak olan, Selçuk Aydemir‘in eşliğinde müthiş bir proje olarak seyircilerinin beğenisine sunulacak 50m2’den ilk resmi fragman paylaşıldı!

Kara komedi türündeki dizinin baş rolünde Gölge karakteriyle Engin Öztürk yer alıyor.

Merakla beklenen orijinal Netflix Türk dizisinin oyuncu kadrosu ise şöyle; Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu, Murat Kılıç ve Gürkan Uygun.

50m2 dizisinin konusu nedir?

İkinci bir şansı elde etmek kolay ama onu değerlendirmek sanıldığından daha zordur… Gölge, kendisini büyüten Servet Nadir’in kirli işlerini yapmaktadır. Çocukluğuna dair hiçbir şey hatırlamayan Gölge, kendisini geçmişe bağlayan fotoğrafın peşinde koşmaktadır. Fotoğraftakilerin kim olduğunu araştırdıkça aslında bir yalanın içinde yaşadığını anlar. Servet Nadir’in sırlarıyla beraber kaçan Gölge, Güzelce Mahallesindeki 50 metrekarelik terzi dükkanına sığınır. Mahalleli onu ölen terzi Adil’in oğlu Adem zanneder. Karanlık geçmişinin köşeye sıkıştırdığı Gölge’nin gidecek başka bir yeri yoktur ve yeni kimliğiyle 50 metrekarelik terzi dükkanında yaşamaya başlar. Ne kadar zorlu olsa da mahalle Gölge’yi, Gölge de mahalleyi değiştirecektir.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam