aspova

Aspova, Maxrixblue Albümü ile Karşımızda!

Aygün Akdağ

Son zamanlarda oldukça yükselişte olan Aspova şimdi de #Matrixblue albümü ile hayranlarına müzik ziyafeti yaşatıyor.

Aspova, yeni albümüyle karşımızda! Sanatçı, bir önceki albümüne de Matrix ismini vermişti. Bu sebeple Matrixblue‘yu devam albümü olarak da görebiliriz.

Hip Hop sahnesinin yetenekli isimlerinden AspovaM A T R I X albümünün ikinci bölümünde, Patron ile birlikte “Kanayan Yaralar”, Motive & Murgs işbirliğindeki “Yük Gemisi”, Ati242 ile “Sırtımda” gibi düetleriyle dikkatleri çeken Aspova“Dur Dedik” şarkısını da kliplendirdi.

Şimdi sizleri bu güzel albümle baş başa bırakma zamanı…

Dur Dedik

Dur dedik hatun nerelere gittin?
Dursana her yanım yara bere pislik
Vedaları yan yana dizdim
Dur demedim mi?
Vedalara kastım var, bu dağlara yazdım bak
Yakamı bırak, yakamı bırak!
Yolum uzak, yolum ırak!

Sırtımda ft. Ati242

(Ey!) Geçmiyo’ bu lanet her gün
Adının kenarında yaşıyorum affet
Can emanet ben öldüm
Cesedi sırtımda taşıyorum (ah)
Bin kez de gelsem uslanmam
Dünyaya sırt mırt yaslanmaz
Etimin peşinde aslanlar
O yüzden işleyen demirim paslanmam
!

Kanayan Yaralar ft. Patron

Kanayan yaralar kapanana dek hayat bana dar
Yaralı dizim kaç sene geçti aradan?
Dışım ışık dolu içim karalar
Derdi verdin dermanı nedir yaradan?
Kafam t..ak gibi odaklanamam
Hayat aynı döngü sanki nakarat
Sanki gerçek gibi bütün şakalar
Sonsuza dek kaçamazsın elbet bir gün yakalar!

Albümün tamamını Spotify’da da dinleyebilirsiniz.

Aspova kimdir?

Asıl adı Muhammed Kılıçaslan olan Aspova, 1995 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunu İstanbul’un Bağcılar ilçesinde geçirdi. Eğitim hayatını Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve TV bölümünde tamamlamıştır.

Çocukluğunda Micheal Jackson parçalarıyla dans eden sanatçı, müziğe olan ilgisini çocukluğunda keşfetti. İlk şarkılarını ilkokul yıllarında yazmaya başladı (2006). Hip-Hop ve R&B müziğin birleştiği, yepyeni ve güncel bir tarz ile dinleyicilerinin beğenisini kazanan Aspova, yayınladığı “Cumartesi”, “Gitmem Gerek”, “Terbiyesiz Ayşe” ve “Öpünce Geçer Mi?” gibi single şarkılar ile kitlesini kazandı.

İlk Türkçe alternatif R&B/Trapsoul albümü Geber Pislik (2018) ile kariyerinde ivme kazanmaya başladı. 15 eserin yer aldığı bu albümde Allame, Anıl Piyancı, Kezzo gibi Türkçe Rap’in sevilen isimleri Aspova’ya eşlik etti.

Üretkenliği ile gündemde olan Aspova, aynı yıl içinde S P A C E isimli bir albüm daha, 2019 yılında ise birçok single, ”Disosiyatif” isminde Tanerman ile ortak bir EP ve ”Eskimiş Senelere” ile büyük bir çıkış yakalamayı başaran H E L L albümünü yayınladı.

2020 yılının Nisan ayında iki bölümden oluşan M A T R I X albümünün Red bölümünü, 7 Ağustos’ta ise Blue bölümünü yayınlayan sanatçı, kendi kurduğu Masta JAM Music plak şirketi ile çalışmalarına devam ediyor.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam