Feridun Düzağaç

Feridun Düzağaç Beklenen Albümünü Yayınladı: Sakin

Ayşe Aslıhan

Her biri Feridun Düzağaç‘ın müzik kariyerinde önemli yere sahip eserler arasından seçerek hazırladığı yedi şarkıdan oluşan özel repertuvarlı albüm “Sakin“, İsimsiz Orkestra ile beraber kaydedildi ve tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı.

Tüm söz ve müziklerin Düzağaç imzası taşıdığı “Sakin“, dün tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı. Albümün düzenlemeleri ise Özgür Ulusoy ve Gürkan Karaman‘a ait.

Çıkış parçası: #Seyrüsefer

Albümün aynı zamanda açılış şarkısı olan ve geçtiğimiz hafta dijital müzik platformlarında yayınlanan “Seyrüsefer” şarkısının video klibi de albümle aynı anda müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.

Sözü ve müziği Feridun Düzağaç’a, düzenlemesi ise aynı zamanda İsimsiz Orkestra‘nın şefi Özgür Ulusoy‘a ait olan şarkının video klip yönetmenliğini ise İlkay Muratoğlu üstlendi. Klip sanatçının çok sevdiği ve yılın büyük bir bölümünü geçirdiği Bozcaada’nın bağlarında pandemi koşulları da göz önünde bulundurularak iki kişilik bir ekiple, tek planda çekildi.

Feridun Düzağaç: “İyi ki varız.”

Düzağaç, “Seyrüsefer” klibi ve “Sakin” albümünün kendisi için ne ifade ettiğini şu sözlerle özetliyor:

“Butik ve sade, böyle bir klip yapmak gerekiyordu sanki. İnsanların pandemiden yeteri kadar bunaldığı ve mutsuz olduğu bir dönemde sevdikleri adamı doğanın ortasında izlemeleri yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Bu zor zamanlarda bana bir çeşit oksijen çadırı olan bu albüm için hem yönetmen İlkay Muratoğlu’na hem de İsimsiz Orkestra’ya çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki varız.”

“‘Sakin’ bir üçlemenin ilk albümü.”

Sanatçı, ayrıca “Sakin” albümünün bir üçlemenin ilk albümü olduğunun da müjdesini verdi. Feridun Düzağaç, “Eski şarkılarımızdan 7 tanesini, çok kıymetli İsimsiz Orkestra’nın enerjisi, özverisi, heyecanı ve yorumuyla yaptık. Adını ‘Sakin’ koyduk. Aslında şarkılarımla ilgili bütün bir hikayenin içinde kendimce bir üçlememdi bu. İlki ‘Sakin’, bir sonraki ‘Saf’ ve nihayetinde ‘Sek’ olmak üzere…” dedi.

Feridun Düzağaç – “Sakin“, tüm dijital müzik platformlarında.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam