Sattas

Sattas’tan Bir Sezen Aksu Şarkısı: Şarkı Söylemek Lazım

Ayşe Aslıhan

Kurulduğundan bu yana dinleyici kitlesini büyüten ve birbirinden güzel parçalara ve performanslara imza atan Sattas, bir Sezen Aksu klasiği olan “Şarkı Söylemek Lazım” parçası ile geri döndü!

Sezen Aksu’nun yıllardır dillerden düşmeyen efsanevi parçası bambaşka bir türle karşımızda. Şarkının reggae müzik ile harmanlanmış Sattas versiyonu geldi. “Şarkı Söylemek Lazım”, GRGDN Müzik etiketi ile tüm dijital platformlarda yayında!

Sonbaharı karşılarken keyifle dinleyeceğimiz Sattas yorumlu “Şarkı Söylemek Lazım“, kulaklarımızı şenlendirmeye ve ruhumuzu dinlendirmeye hazır. İlk kez 2002 yılında dinleyici ile buluşan ve bir Sezen Aksu klasiği: Şarkı Söylemek Lazım! Grup, şarkıyı kendi yorumları ile seslendiriyor ve farkını ortaya koyuyor. Pek çok farklı sanatçının Sezen Aksu şarkılarını yeniden yorumladığı projenin de bir parçası.

Sattas

2004 yılında kurulan ve Reggae müziğin Türkiye’deki en önemli ve başarılı temsilcilerinden olan grup 2012’de ilk albümleri Sattas Reggaeband’i çıkarmıştı. Ardından “Bir Ben Miyim“, “Aman Aman“, “Gene Sen” single’ları ile, kendine yeni dinleyiciler kazandırmıştı. Ayrıca Sattas, ülkemizde Rock n Coke, Zeytinli Rock Festivalleri gibi sayısız festivalde sahne aldı. Yurtdışında ise adından sıkça söz ettirdi. Özellikle Montreal Jazz Festivali, Rototom Sunsplash, Sziget gibi festivallerde başarılı performanslara imza attı.

Vokalde Orçun Sünear, gitarda Batuhan Kurnaz, davulda Cenk Güngör, klavyede ise Faruk Demir Tugayoğlu ve bas gitarda Öykü Gülata’nın yer aldığı Sattas şimdi en yeni teklileri Şarkı Söylemek Lazım ile yayında!

 

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam