Emre Aydın ‘ın Yeni Şarkısı: Kırlangıç Yayında!

Mısra Gündem

Emre Aydın ‘ın yeni şarkısı ”Kırlangıç” video klibi ile birlikte tüm dijital platformlarda yayında. 

Söz-müziği Furkan Erol’a, düzenlemesi Burak Bedirli’ye, yönetmenliğini Emrah Güzelkokar’ın yaptığı, görüntü yönetmeni koltuğunda Hakan Okumuş’un olduğu şarkı yayınlandığı anda büyük ilgi gördü.

Emre Aydın – Kırlangıç Video Klibi Tüm Dijital Platformlarda Yayında!

Emre Aydın – Kırlangıç Şarkı Sözleri

Kırlangıç olamam ben
Geri dönmemeyi beceremem
Kırılır kanadım yükümden
Karadır hayatım geceden
Kırılır kanadım yükümden
Karadır hayatım geceden
Kalsaydın öylece baki
Masamda bir sürü saki
Mutsuzlar kentinin sakinlerinde
Misafirim inan ki
Her şeye katlanırım ta ki
Yokluğuna dayanamam lakin
Bir yolu olmalı bulun onu bana
Ben onsuz yaşayamam ki

Emre Aydın Kimdir?

Emre Aydın 2 Şubat 1981 yılında Isparta’da doğdu.

İlköğrenimini Isparta Mustafa Şener İlköğretim Okulunda gördü. Liseyi Antalya Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde eğitim gördü. 2002 yılında Sing Your Song beste yarışmasında 6.Cadde isimli grubuyla Türkiye birincisi oldu. 5 Ekim 2003 tarihinde solistliğini ve şarkı yazarlığını üstlendiği grubu 6.Cadde`yle ilk ve tek albümlerini yayınladı. Aynı yıl gruptan ayrıldı.

Aynı dönem internet üzerinden yayınladığı “Belki Bir Gün Özlersin” isimli şarkısıyla özellikle genç kesim tarafından tanındı. Solo kariyerinin ilk çalışması olan “Afili Yalnızlık” albümü 10 Ekim 2006’da Sony Music BMG/GRGDN tarafından yayınlandı.

İlk klip albüme de adını veren “Afili Yalnızlık” şarkısına Yon Thomas klip çekmişti. Klipte Emre Aydın yerine ünlü oyuncu Şebnem Dönmez rol aldı. Ardından; “Kim dokunduysa sana ona git”, “Git”, “Belki bir gün özlersin” , “Bu Kez Anladım” ve son olarak “Dayan Yalnızlığım” şarkılarına klip geldi. Çektiği video kliplerle birçok müzik listesinde üst sıralara yerleşti.

Sanatçı en iyi çıkış, en iyi albüm, en iyi yorumcu gibi birçok dalda ödül kazandı. Gripin’in albümünde yer alan ve Emre Aydın’ın da eşlik ettiği “Sensiz İstanbul’a Düşmanım” parçası 11. İstanbul FM Altın Ödülleri töreninde En iyi şarkı, beste ve söz ödülünü almıştı. Ayrıca Emre Aydın MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2008 ‘da Dima Bilan, Leona Lewis gibi önemli sanatçıları alt sıralarda bırakarak 1. oldu. Emre; ikinci konsept albümünün temasını efkar olarak isimlendirdi.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam