belki

Dedublüman, “Belki” Akustik Versiyonu ile Yayında!

Aygün Akdağ

Son zamanların yükselen grubu Dedublüman yepyeni bir akustik parça ile karşımıza çıktı. “Belki” yayında!

Dedublüman Gamzedeyim Deva Bulmam ile herkesin gönlüne taht kurmuştu. Daha sonra çizgisini bozmadan devam eden Dedublüman şimdi de yeni bir şarkının akustik versiyonu ile dinleyicilerinin karşısına çıktı.

Şarkının sözleri Mustafa Yavuz’a ait iken müzik kısmında yine Mustafa Yavuz ve Hazar Altın bulunuyor. Mastering kısmını Çağlar Türkmen bulunuyor.

Dedublüman – Belki (Akustik)

Şarkının Sözleri;

Omzumda işlemediğim günahlar
Sözlerim de riya var
Kederim de bir aşk
Görüyor mu?

Belki de yanlıştı doğrularım
Aşkını, sevgini sorguladım
Yolların kapalıydı zorlamadım
Öldürdüm çiçeğimi, yaşatamadım.

Duyamadım, gidişin sessizdi
Bilemem ki ben yarın
Sessizce döner misin ?
Sanmam ki

Aşkını, sevgini sorguladım
Yolların kapalıydı zorlamadım
Öldürdüm çiçeğimi, yaşatamadım.

Debudlüman ne demek?

Dedublüman ruhçulukta, bedenli bir varlığın, bedenindeki maddelerin bir kısmını demateryalize edip, onları istediği bir biçime sokarak, başka yerlerde ortaya çıkarması” olarak tanımlanır. Daha açık bir deyişle kişinin, aynı anda iki ayrı yerde biri yoğun, diğeri süptil maddelerden oluşan iki bedene sahip olmasıdır. Süptil maddelerden oluşmakla birlikte, dedublüman fenomeninde bu ikinci bedeni herkes görür. Hatta elle tutacak derecede yoğunlaşmış durumda olur. Klasik spiritüalizmin dedublüman fenomenini perispirinin yoğunlaşması olarak açıklamasına karşın, neo-spiritüalizm dedublüman fenomeninin perisprinin bir faaliyeti sonucunda olduğu… Fakat olayda sözkonusu olan bu ikinci bedenin (dublenin) perispri olmadığı görüşündedir. Dedublüman olayları en sık sufilerde vardır. Dedublüman bilokasyon fenomeninin bir türü olarak sınıflandırılır.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam