Melike Şahin ve Kutiman’dan “Ellerin Hani?”

Ceren Çetinoz

Melike Şahin ve Kutiman’ın Ellerin Hani? isimli çalışması tüm dijital platformlarda ve videosu ile YouTube’da yayında.

Gülbaba Records § Siyal Music etiketi taşıyan şarkının sözleri Melike Şahin‘e ait. “Ellerin Hani?” nin müziği ise Kutiman Koro tarafından yapıldı.

Ellerin Hani? isimli şarkı iki sanatçının üçüncü iş birliği.

Şarkının korosunda Dilhan Şeşen, Berkan Tilavel, Emre Malikler gibi isimlerde yer alıyor.

Şarkının videosu ise Namituk imzası taşıyor.

Şarkının videosu:

Şarkının Sözleri:

Neydi ne oldu bu sıradağlar

Uzuyor uzuyor aramızda

Kor alevleri yangını söndür

Tütüyor güneşin burnumda

Gurur ne yabancı bir kelime

Geri dön yanıma

Bu deli yüreğin kilidi dilin

Çözelim hadi düğümlerini

Acısı diri, eskisi gibi

Çölüme su ver, ellerin hani?

Ne dedin ne diye sana kızdım

Silinir cüretin izi kalpten

Yarası dilin en acı olanı

O bile unutuldu yeminle

Gurur ne yabancı bir kelime

Geri dön yanıma

 

Bu deli yüreğin kilidi dilin

Çözelim hadi düğümlerini

Acısı diri, eskisi gibi

Çölüme su ver, ellerin hani?

Melike Şahin Kimdir?

Aslen Sivas Divriğili olan ve çocukluğundan itibaren müziğe büyük ilgi duyduğunu belirten Şahin, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde okuduğu esnada Çağdaş Müzik Merkezi’nde Timur Selçuk’tan şan dersleri almıştır. 2012’de mezun olduğu Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji eğitiminin ardından 2017’ye kadar Baba Zula ile vokalist olarak çalıştı. Baba Zula’yla çalışmayı bırakmadan kısa bir süre önce “Melikşah ve Saz Arkadaşları” adı altında bir proje başlattı, bu ekip ile Beyoğlu’nda Kanto isimli meyhanede arabesk temalı bir repertuvar ile bir süre konserler verdi.

2017 yılında Fransız yönetmen Tony Gatlif’in Djam isimli filminde seslendirdiği üç şarkı ile yer aldı ve aynı yıl filmin dünya prömiyeri öncesinde Cannes Film Festivali’nde bir konser verdi.

2017’de ilk teklileri Bi’ fırlatsam ve Deli Kan ile solo kariyerine başladı. 2018 – 2019 yılları arasında çok sayıda konser verdi ve Diva Bebe Show adlı canlı şov programı yaptı.

İlk solo albümü Merhem’i Şubat 2021’de yayımlayan Şahin,  bu dönemde pandemi dolayısıyla konser veremese de şahsi sosyal medya hesaplarından çevrimiçi çok sayıda canlı yayın yaptı.  Albümün ilk teklisi, Ocak 2021’de yayımlanan “Uykumun Boynunu Bükme” oldu. Albümün yayımlanışı sonrasında ilk resmi konserini Haziran 2021’de Zorlu Psm’nin çevrimiçi yayın platformunda yaptı.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam