Fahir Atakoğlu

Fahir Atakoğlu 27 Şubat’ta Zorlu PSM’de!

Ayşe Aslıhan

Başarılarıyla ve olağanüstü yeteneğiyle dünya caz sahnesine adını yazdıran ünlü piyanist ve besteci Fahir Atakoğlu 27 Şubat’ta Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Değişik müzik kültürlerini kendine has tarzıyla harmanlayan sanatçı, Turkcell Platinum Sahnesi’ne çıkacak.

Fahir AtakoğluDünyaca ünlü piyanist ve besteci Fahir Atakoğlu, 27 Şubat akşamı Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde sevenlerine eşsiz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Değişik müzik kültürlerini bir araya getirirken Türkiye ile de etkileyici bir bağ kuran Fahir Atakoğlu, özellikle senfonik çalışmaları ve film müzikleri ile dünya çapında büyük ilgi gördü. Başarısı birçok uluslararası ödülle tescillenen sanatçının bugüne kadar 17 ülkede toplam 14 albümü yayımlandı ve 2 milyondan fazla satıldı.

Avrupa ve Amerika’da müzik festivallerinin aranan isimlerinden olan Atakoğlu’nun besteleri, müzik dünyasının prestijli dergilerinden Jazziz Dergisi tarafından “Gerçek anlamda küresel jazz” olarak tanımlandı. Tümü kendi bestelerinden oluşan Istanbul in Blue albümüyle 7 dalda Grammy’e aday gösterilen sanatçı, Horacio El Negro, Anthony Jackson, Mike Stern, Wayne Krantz, Bob Franceschini gibi caz dünyasının devleriyle de birlikte çalıştı.

Fahir Atakoğlu, Atlantic Records’un kurucusu Ahmet Ertegün tarafından Avrupa’nın günümüzdeki en önemli piyanist ve bestecilerinden biri olarak gösterilmişti.

Fahir Atakoğlu’nun 27 Şubat akşamı Zorlu PSM’de gerçekleşecek konserinin biletleri satışta.

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam