Kitap serileri

Gelmiş Geçmiş En İyi Fantastik Kitap Serileri

Aygün Akdağ

Hayal gücünün de ötesinde, okurken adeta izliyormuş hissi uyandıran ve gerçek dünyadan bir an için bile olsa sizi alıp götüren fantastik kitaplar iyi ki var!

Yarattıkları dünya ve karakterleri ile okuyucusunu büyülemeyi başarmış 10 Fantastik kitap serisini sizler için derledik.

1. Belgariad

David Eddings’in yazdığı beş kitaplık bir fantastik seri olan Belgariad, Garion ve arkadaşlarının macera dolu yolculuğunu anlatır. Kutsal taşı ele geçirmek ve uğruna çabaladıkları mücadeleyi anlatan kitap bir solukta bitireceğiniz türden.

2. The Wheel of Time

The Wheel of Time, Robert Jordan’ın 14 ciltlik ve yaklaşık 10.000 sayfalık unutulmaz eseridir. İyi ve kötünün keskin bir şekilde birbirinden ayrıldığı fantastik bir dünyada asla bitmeyecek olan savaş yeniden alevlenir. Savaşın tekrar başlaması ve beraberinde yaşanan olaylar ile heyecanı her sayfasında zirvede tutan bir kitap.

3. Percy Jackson

Percy Jackson, Rick Riordan tarafından yaratılmış, 17 ödüllü fantastik kitap serisidir. Fantastik türün hakkını veren kitap, hayal gücünün en yaratıcı ürünü desek yanılmış olmayız.

4. The Dark Tower

The Dark Tower, Amerikalı yazar Stephen King tarafından yazılan fantastik, bilim-kurgu, korku ve western türlerindeki seridir. Kaliteli bir yazarın kaleminden çıktığını her sayfayı çevirdiğinizde anlayacağınız kitap, aynı zamanda zekice kurgulanmış konusu ile sizi kendine çekecek.

5. Ranger’s Apprentice

Ragner’s Apprentice,  John Flanagan tarafından yazılmış bir fantastik roman serisidir. Konu olarak yetim bir çocuğu elen alan kitap, ölen babası gibi iyi bir şövalye olmaya çalışan Will ve onu yetiştiren gizemli Kolcu Halt’ın hikayesini konu alır.

6. The Kingkiller Chronicle: Day One

Patrick Rothfuss tarafından kaleme alınan Kingkiller Güncesi serisinin ilk kitabıdır. İthaki yayınları tarafından ülkemizde okuyucu ile buluşmasına imkan verilen kitap, yenilikçi fantastik edebiyatının örneklerinden.

7. Game Of Thrones

Amerikan yazar George R. R. Martin tarafından yazılan, dizisi ile ülkemizde de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Game of Thrones, fantastik dünyanın en başarılı örneklerinden. Kralıklar, özel güçler ve ejderhaların boy gösterdiği bir dünya hayal etseniz nasıl olurdu sorusunun cevabını fazlası ile veren kitap mutlaka okunması gerekenler arasında.

8. Storm Front Book One Of The Dresden Files

Jim Butcher tarafından yazılan 15 kitaplık seride fantastik ve polisiye edebiyatı bir arada görüyoruz. Özel detektif ve büyücü Harry Dresden’in araştırmalarını konu alan serinin ilk beş kitabı İthaki Yayınları tarafından Türkçe’ye çevrilerek okuyucu ile buluşturulmuştur.

9.  The Lord of The Rings

İngiliz filolojist ve Oxford Üniversitesi profesörü J. R. R. Tolkien‘in yazdığı epik fantezi türündeki roman olan The Lord Of The Rings, Hobbit kitabının devamı olması beklenirken tamamen farklı bir dünyaya kapılarını açarak fantastik edebiyatın önemli ve sevilen eserlerinden biri haline gelmiştir.

10. Harry Potter

Yazıldığı ve sinemaya uyarlandığı günden bu yana hayran kitlesini büyük küçük her geçen gün arttırmayı başaran kitaplar arasında en unutulmaz olanı Harry Potter desek yanılmış olmayız.  İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yedi kitap hâlinde yazılmış olan bu büyülü dünya edebiyat tarihinde birçok ilklere de imza atmıştır. Harry Potter ve başından geçen olayları büyülü bir şekilde anlatırken okuyucuyu da bu büyülü dünyaya katan kitap mutlaka okunması gerekenler arasında.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam