Kenan Doğulu - Bizimdir

Kenan Doğulu’dan Şahane Bir Beraberlik Şarkısı: Bizimdir

Ayşe Aslıhan

Tüm dünyanın ve ülkemizin #COVID19 sebebiyle içinde bulunduğu zor zamanları sabırla ve uzaktan da olsa birbirimizle kurduğumuz sevgi bağlarıyla aşacağımıza inanan değerli sanatçı Kenan Doğulu, klibinde sanat dünyasından ünlü isimlerle de bir araya geldi ve yeni şarkısı ‘Bizimdir’ ile herkesi kucakladı.

Kenan Doğulu’nun ilk kez 15 Ekim 2019 Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konserinde seslendirdiği “Bizimdir” teklisi; müziğin barışa, birliğe ve kardeşliğe çağrısı!

Yaşadığımız zor zamanlara dikkat çekerek bu zorlukların ancak birlikte aşılacağı mesajını barındıran “Bizimdir”, Doğulu Prodüksiyon ve DMC işbirliğiyle tüm dijital platformlarda yayında.

“Bizimdir”, Kenan Doğulu ve Bora Uzer’in yıllardır sürdürdüğü müzikal iş birliklerine bir yenisini daha eklemiş oldu. Sözü Kenan Doğulu’ya, bestesi ve düzenlemesi ise Bora Uzer’e ait olan şarkıda kopuz ve perdesiz gitarda kıymetli sanatçı Erkan Oğur, piyanoda Anıl Tuncer yer aldı.

#ZamanBirleşmeZamanı

Ünlü fotoğraf sanatçısı Candaş Arın’ın yönetmenliğinde yaklaşık üç ay süren klip çekiminde; Doğulu’nun eşi, başarılı oyuncu Beren Saat ve Uğur Yucel, Işıl Yücesoy, Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan, Ezgi Mola, Belçim Bilgin, Engin Öztürk, Gonca Vuslateri, Emre Karayel, Kaan Çakır, Selim Bayraktar, İpek Erdem gibi oyuncuların yanı sıra Sıla, Sertab Erener, Can Bonomo, Gökhan Türkmen, Ceylan Ertem, Erkan Oğur, Evrencan Gündüz, Kalben, İzzet Öz, Melis Fis, Nino Varon, Simge Sağın gibi sanat camiasının önemli isimleri var.

“Bizimdir”, sözleri ve klibiyle tam bir “birlik” işi…

Hiç kolay değil / Dünya ne hale geldi bak
Her yerde hüzün var / Korkmamak çok zor
Her acı yüreğini kanatır / Türlü türlü hikaye
İsyan kemiğe dayandı / Zaman birleşme zamanı
Haksız mıyım?
Orada bir küçük kırık kayıp kalp / O kalp bizimdir
Orada yıkık dökük bir köy uzakta / O köy bizimdir
Hiç kolay değil / İnsan ne hale geldi bak
Her yerde kavga var / Kırılmamak çok zor…

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam