Yaşar Kurt - Su

Yaşar Kurt ve Yeni Albümü Yayında: Su

Ayşe Aslıhan

Sevilen sanatçı Yaşar Kurt, yepyeni albümü “Su” ile müzikseverlerle yeniden buluşuyor.

Anne, Kamyonlar Kavun Taşır, Fırt Emin, Hadi Erkekler Savaşa, Hadi Baba Gene Yap gibi şarkıların sahibi Yaşar Kurt, sevilen şarkılarının akustik düzenlemelerinin yer aldığı yeni albümü “Su” ile bir kez daha sevenleri ile buluşuyor.

16 Ağustos 1968 yılında İstanbul’da doğan Kurt, liseyi Kadıköy Mehmet Beyazıt Lisesi’nde okumuştu. 1990 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümü’ne girmiş fakat bu üniversiteden mezun olamamıştı.

Bir kaza eseri giremediği konservatuvar sınavları ardından müzik alanında kendi kendini yetiştirmeye çalışmış olan Yaşar Kurt, ezbere bildiğimiz birçok şarkının ve müzikal anlamda önemli işlerin sahibi olmayı başardı.

Yeni albüm de Yaşar Kurt dilinde!

“Martı” ve “Ey Dere Kara Dere” adlı eserlerin akustik versiyonlarından oluşan “Su”; Gloss Musik GmbH etiketiyle 7 Ağustos’ta tüm dijital satış platformlarında yayına girdi.

Albümde davul, keyboard ve kontrbass sample’ların düzenlemesi Arto Tunçboyacıyan’ın imzasını taşıyor. Kayıtları Ermenistan’da gerçekleştirilen albümde aranje, söz ve müzikler ise tamamen Yaşar Kurt’a ait.

Albümde yer alan “Ey Dere Kara Dere” adlı eserin video klibi ise uluslararası ödüllere sahip yönetmen Özcan Alper’in yapım şirketi Nar Film tarafından hazırlandı. Karadeniz’de HES’lere karşı yürütülen mücadeleye saygı ile hazırlanan klibin yönetmeni ise Engin Yıldız.

Yeni albümüyle yılların eskitemediği ses yeniden listelerde yerini alacağa benziyor.

Ya sizin en sevdiğiniz Yaşar Kurt şarkısı hangisi?

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam