tuğkan

Tuğkan #KusuraBakma ile Karşımızda!

Aygün Akdağ

Tuğkan, 2016 yılının sonlarında YouTube üzerinden paylaşmaya başladığı ev kayıtlarıyla kısa sürede hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaştı. Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitimini sürdüren henüz 24 yaşındaki genç sanatçı Tuğkan, şarkılarında samimi sözlerinin yanı sıra buğulu melodileriyle de dikkat çekiyor.

Tuğkan, yeni teklisi #KusuraBakma ile karşımızda! Teklide yer alan parçanın söz ve müziği Soner Han’a ait. Kaydı BrossOver stüdyolarında yapılan şarkının mix ve masteringi Önder Ayan tarafından yapıldı. Klip de Mustafa Köksalan yönetmenliğinde Nuve Film tarafından BrossOver Stüdyoları’nda çekildi.

Birden
Geldin aklımdan içimden
Kalbimde bitmeyen bir parça en temiz yerinden
Sahiden
Bekleyen en aptal halime gülen
Sana kızgın sana hasret yine ben
Neden bilmem
Kusura bakma seni unutamadım
Bu benim hatam ne yapsam olduramadım
Alev alev yanıyor can kafesim
Kesilir nefesim seni bırakamadım
Kusura bakma seni unutamadım
Bu benim hatam ne yapsam olduramadım
Alev alev yanıyor can kafesim
Kesilir nefesim seni unutamadım
Ne yapsam olduramadım
Seni bırakamadım

Tuğkan kimdir?

tuğkan2

2018 yılında seslendirdiği Ele Layık isimli şarkısıyla müzik piyasasında büyük etki uyandırmayı başaran Tuğkan Kurt, 17 Ocak 1996 tarihinde dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda devam ettirmektedir.

İlk dönemlerde amatör olarak 2016 yılında şarkılarını paylaşmış, kısa sürede dikkatleri üzerine çekmiştir. Dayısının müzisyen olduğunu ve anne tarafından sanat ile ilgili olduğunu dile getiren Tuğkan Kurt’un 40 civarında kendisine ait bestesi bulunmaktadır.

Müzik sektöründe kalıcı olmak isteyen genç isim, İngilizce’yi ana dili gibi öğrenmek ve evrenselleşerek şarkılar yapmak ve müziğini icra etmek istemektedir.

24 Kasım 2017 tarihinde Yönetmenliğini Ozan Ozan‘ın, düzenlemesini de Görkem Yenilmez‘in üstlendiği Geber isimli şarkının klibi Youtube’da yayınlanmıştır. Geber şarkısını çok sıkıntılı bir ruh halinde sahip iken yazdığını belirtmiştir. Geber şarkısının söz ve bestesi Tuğkan Kurt‘a aittir.

Ele Layık isimli şarkının aranjörlüğünü Alper Gemici üstlenmiştir. Yine bu şarkının da söz ve bestesi kendisine aittir. Bugüne kadar YouTube video kanalında ve sitesinde Sen Benim, Tutunamadım, Döneceksin Diye Söz Ver, Kaç, Ah Güzel Kız, Şimdi Uzaklardasın, Bu Yüzden, Unuttun mu Beni, Kötü ve Sümbül gibi parçaları seslendirmiştir.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam