Taha Gürbüz

Taha Gürbüz’den Yeni Bir Şarkı: Kukumav Kuşları

Ayşe Aslıhan

Taha Gürbüz‘den özeleştiri niteliğinde, yeni EP’den ikinci tekli geldi: “Kukumav Kuşları“, tüm dijital platformlarda yayında!

Taha Gürbüz, geçtiğimiz Şubat ayında dinleyicilerle HASBERLKADER’in buluşturmuştu… Gürbüz şimdi, önümüzdeki aylarda yayımlanacak EP’de yer alacak ikinci şarkısı KUKUMAV KUŞLARI’nı müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Retro synth seslerin duyulduğu, sade gitar eşlikleriyle dans ritminin buluştuğu KUKUMAV KUŞLARI, söz videosu (lyrics video) ile birlikte 19 Mart Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Taha Gürbüz’ün, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı ‘FİL’ isimli EP’den ikinci şarkısı KUKUMAV KUŞLARI oldukça dikkat çekici sözlere sahip.

Gürbüz’ün, pandeminin getirdiği içe dönüş ve sorgulama halinin hissettirdiği duygulardan ilham alarak eleştirel ve ironik bir dille yazdığı KUKUMAV KUŞLARI’nda retro synth sesler eşliğinde sade gitar melodilerini dans ritmi ile buluşturuyor.

Sözü, müziği ve düzenlemesi sanatçının kendisine ait olan şarkının tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlandı. Mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat’ın üstlendiği “KUKUMAV KUŞLARI”nın fotoğraf çekimlerini fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel gerçekleştirdi. Kapak illüstrasyonunu grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin’in hazırladığı şarkının aynı gün yayınlanan söz videosunu ise görsel tasarımcı İpek Şirin üstlendi.

Taha Gürbüz, KUKUMAV KUŞLARI’nı, “ ‘Siz’ ve ‘biz’ ayrımının olmadığı, ‘biz’ olmanın esas olduğu ütopik bir dünya hayalinin uzaklığında bir özeleştiri” sözleriyle tanımlıyor.

Taha Gürbüz hakkında…

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü Manyak’ın ardından 2018 yılından beri yayınladığı teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam