Arkadaş Z. Özger

Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü 2019 Başvuruları Başladı

Ayşe Aslıhan

Arkadaş Z. ÖzgerBu yıl 24.’sü düzenlenecek olan Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü‘nün 2019 yılı başvuruları başladı.

2018 yılında Zeliha Cenkci’nin kazandığı Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü’nün yirmi dördüncüsü “Bir Şiiri İnceleme” alanında veriliyor.

KATILIM KOŞULLARI

Altı yılda bir verilen ve 2013 yılında Şerif Mehmet Uğurlu’nun aldığı ödülün katılım koşulları şöyle;

1) Katılımcılar -seçici kurulda yer alan şairler hariç olmak üzere- Türkçe yazan diledikleri şairin diledikleri şiirini inceleme konusu yapabilirler.

2) Tek bir şiir üzerine yapılması gereken incelemeler, çift aralıkla yazılmalı ve 10 sayfadan az olmamalıdır. Adaylar, daha önce yayımlanmış incelemelerle ödüle katılamazlar.

3) İncelemeler, nesnellik temelinde geliştirilerek, gereksiz övgü ve yergiden uzak tutulmalıdır.

4) Birden çok incelemeci ortak çalışmayla ödüle aday olabilir.

5) Adaylar birden çok çalışmalarıyla da ödüle katılabilirler.

6) Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü’nü daha önce şiir dosyası dalında almış kişiler de -yalnızca bu yıl için geçerli olmak üzere- ödüle ikinci kez aday olabilirler.

7) Ödül alan ve övgüye değer bulunan çalışmalar, Mayıs Yayınları‘nca telif hakları gözetilerek yayımlanacak “Bir Şiirin Söylediği 4″ adlı ortak kitapta yer alacaktır.

8) Ödüle gerçek kimlikle katılınır. (Yazarlık adı farklı ise ayrıca belirtilmelidir) Açık adres, e-posta adresi ve telefon numaraları, kısa yaşam öyküsü de incelemelere mutlaka eklenmelidir.

9) Çalışmalar 6 kopya olarak, 15 Mart 2019 tarihine kadar; Mayıs Yayınları’nın, Sakarya Cad. Özkanlar 35 Apt. A Blok, No: 36/20, Manavkuyu, Bayraklı – İzmir adresindeki Ödül sekreterliğine, APS, kargo ya da taahhütlü posta ile gönderilmeli veya elden teslim edilmelidir.

10) Ödül töreni Arkadaş Z. Özger’in ölüm yıldönümü olan 5 Mayıs 2019 Pazar günü yapılacaktır.

11) Seçici Kurul: Sina Akyol, Orhan Alkaya, Gökhan Arslan, Suat Çelebi, Tuğrul Tanyol ve Şerif Mehmet Uğurlu.

Detaylı bilgi için link.

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam