Tek Dünya Konseri

#COVID19: Karşınızda Tek Dünya Konseri!

Ayşe Aslıhan

Salgından etkilenenlere moral vermek ve bu mücadelede özveriyle görevlerine devam eden başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm emekçileri onurlandırmak için gerçekleştirilecek “Tek Dünya Konseri”, dünyaca ünlü sanatçıları bir araya getiriyor!

1 Aralık 2019 tarihinde Çin’in Hubei bölgesinin başkenti olan Vuhan’da çeşitli hastaların belirli bir neden olmaksızın gelişen ve tedavi ile aşılara cevap vermeyen bir zatürre görülmesi üzerine #COVID19 olarak adlandırılan yeni bir koronavirüs teşhis edildi. Kişiden kişiye bulaşabilen virüsün bulaşma oranı, 2020 Ocak ortasında büyüme gösterdi. İlerleyen zamanlarda Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya-Pasifik’te yer alan çeşitli ülkelerde yaşanan virüs vakaları rapor edilmeye başlandı ve 11 Mart 2020’de Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın ilan edildi.Türkiye’de de #COVID19 vakasının ilki, Sağlık Bakanlığı tarafından 11 Mart 2020’de açıklandı.

Henüz kesin bir tedavi bulunamamasıyla tehlikeli bir salgına dönüşen #COVID19 ‘un dünyaya hızla yayılışıyla beraber, hastalık bulunan ülkelerde yaşam düzeni tamamen değişti. Öncelik ise insanların günlük alışkanlıkları oldu… Aşı veya tedavide kesinliği kanıtlanmış bir ilaç bulunmadığı müddetçe, zorunda kalmadığımız sürece evde olduğumuz bugünlerde, özellikle online konserler büyük rağbet gördü.
Bu kapsamda bir adım da National Geographic‘den geldi.

Salgından etkilenenlere moral vermek ve büyük bir özveriyle görevlerine devam eden sağlık çalışanlarını ve emekçileri onurlandırmak için, 20 Nisan Pazartesi akşamı saat 21.00’de National Geographic ekranlarına gelecek olan “Tek Dünya Konseri” (One World: Together At Home), tüm dünyanın tanıdığı birbirinden ünlü isimleri bir araya getirerek küresel yayıncılık tarihinde bir ilke imza atıyor!

Dünyaca ünlü isimler bir arada!

Merakla beklenen konserde yer alan isimler ise şöyle: Lady Gaga, Alicia Keys, Amy Poehler, Andrea Bocelli, Awkwafina, Billie Eilish, Billie Joe Armstrong of Green Day, Burna Boy, Camila Cabello, Celine Dion, Chris Martin, David & Victoria Beckham, Eddie Vedder, Ellen DeGeneres, Elton John, FINNEAS, Idris and Sabrina Elba, J Balvin, Jennifer Lopez, John Legend, Kacey Musgraves, Keith Urban, Kerry Washington, Lang Lang, Lizzo, LL COOL J, Lupita Nyong’o, Maluma, Matthew McConaughey, Oprah Winfrey, Paul McCartney. Pharrell Williams, Priyanka Chopra Jonas, Sam Smith, Shah Rukh Khan, Shawn Mendes, Stevie Wonder, Taylor Swift ve Usher.

National Geographic’i Digiturk, D-Smart, KabloTV, Tivibu ve Vodafone TV platformlarından izleyebilirsiniz

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam