Champions

#COVID19: Queen Salgın Dönemine Özel “You Are The Champions” Dedi

Ayşe Aslıhan

Queen’in çok sevilen ikonik şarkısı, sağlık çalışanları için toplanan yardım fonuna destek amacıyla Queen ve Adam Lambert tarafından yeniden yorumlandı. Londra ve Los Angeles’ta tamamen karantina şartları altında uzaktan kaydedilen ‘You Are The Champions’, tüm dijital platformlarda yayında!

1 Aralık 2019 tarihinde Çin’in Hubei bölgesinin başkenti olan Vuhan’da çeşitli hastaların belirli bir neden olmaksızın gelişen ve tedavi ile aşılara cevap vermeyen bir zatürre görülmesi üzerine #COVID19 olarak adlandırılan yeni bir koronavirüs teşhis edildi. Kişiden kişiye bulaşabilen virüsün bulaşma oranı, 2020 Ocak ortasında büyüme gösterdi. İlerleyen zamanlarda Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya-Pasifik’te yer alan çeşitli ülkelerde yaşanan virüs vakaları rapor edilmeye başlandı ve 11 Mart 2020’de Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın ilan edildi.Türkiye’de de #COVID19 vakasının ilki, Sağlık Bakanlığı tarafından 11 Mart 2020’de açıklandı.

Henüz kesin bir tedavi bulunamamasıyla tehlikeli bir salgına dönüşen #COVID19 ‘un dünyaya hızla yayılışıyla beraber, hastalık bulunan ülkelerde hayata bakış açısı tamamen değişti. Salgının an be an ruh halimizi nasıl değiştirdiğini gördük. Sağlık çalışanları başta olmak üzere işçi, emekçi, şu anda çalışan kim varsa hepsinin ne kadar kıymetli olduğunu bir kere daha anladık. Bu dönemde sanatçılar da oluşan durumun üstesinden gelmek ve destek olmak için seslerini daha çok duyurdular. Kalem kağıt, saz söz ve sahne; belki de en büyük umut vericimiz oldu.

Queen de umut verdi!

Queen’in ikonik şarkısı “We Are The Champions”, sağlık çalışanları için toplanan yardım fonuna destek amacıyla Queen ve Adam Lambert tarafından yeniden yorumlandı. Şarkı, “You Are The Champions” haline getirildi!

Brian May ve Roger Taylor’ın evlerinden sürdürdüğü canlı yayınlardan birinde, Brian May, Roger Taylor ve Adam Lambert‘ı davet etti. İki isim de yayına katılıp Queen‘in ikonik şarkısını seslendirdi. Bu performansta Lambert, şarkının bilinen sözlerinde küçük bir değişiklik yaparak nakarat bölümünü “You Are The Champions” olarak söyledi. Hayranların yoğun isteği üzerine bu doğaçlama performans şimdi dijital platformlarda!

Şarkıdan elde edilecek tüm gelirler, Dünya Sağlık Örgütü’nün oluşturduğu COVID-19 dayanışma fonuna aktarılacak

1977 yılındaki ilk çıkışından itibaren ‘We Are The Champions’ milyonlarca insanın zafer şarkısına dönüştü. Bu efsanevi şarkıyla ilgili Freddie Mercury o zamanlar şunları söylemişti: “Herkesin eşlik edebileceği bir şarkı yazmak istedim. Ve aynı zamanda herkes için yazılmış bir zafer şarkısı olması hiç de fena olmadı.”

Grubun bu yeni versiyon ile ilgili açıklaması ise şöyle: “Hepimiz kendi bölümlerimizi çalarak bu zor günleri geride bırakacağımız mesajını vermek istedik. Tüm kalbimiz ve teşekkürlerimiz bizler için her gün mücadele eden kahraman sağlık çalışanlarımız için. Onlar şampiyon, siz şampiyonsunuz!”

Ayrıca sanatçılar, şarkıdan elde edilecek tüm gelirlerin Dünya Sağlık Örgütü’nün oluşturduğu COVID-19 dayanışma fonuna aktarılacağını da duyurdu.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam